W Polsce budowa nowego lotniska

Polski rząd planuje przeznaczyć 35 mld zł na projekt «Solidarność», z którego 19 zbuduje nowe lotnisko między Łodzią a Warszawą.

Faktem jest, że co roku coraz więcej obywateli Polski podróżuje, z których wiele korzysta z usług firm lotniczych. Według prognoz ekspertów, polski rynek transportu lotniczego ma obecnie największy potencjał rozwojowy w stosunku do innych krajów europejskich. Każdego roku w kraju rośnie ruch pasażerski, aw tym roku kolejna płyta będzie liczyła 45 milionów ludzi.

Ten projekt przewiduje połączenie dróg i linii kolejowych z lotniskiem. Należy zauważyć, że w ciągu ostatnich sześciu lat jest to najdroższy projekt inwestycyjny.

Oprócz poprawy jakości transportu, realizacja tego projektu przyczyni się do stworzenia dużej liczby nowych miejsc pracy, nie wspominając już o ulepszeniu infrastruktury.

Są pewne problemy

Obecnie istnieją pewne problemy, ponieważ według prognoz niektórych ekspertów początkowa kwota przeznaczona na budowę portu lotniczego jest zaniżona, co doprowadzi do niedoboru zasobów finansowych, a jak wiadomo, środki z budżetu UE nie zostaną przeznaczone na budowę tego obiektu. Już teraz rząd szuka inwestorów, którzy są gotowi zainwestować w realizację tego projektu.

Innym problemem jest to, że większość mieszkańców Baranova, gdzie planowane jest Centrum Centralne, wypowiadało się przeciwko budowie lotniska.

W wyniku referendum stwierdzono, że 84% obywateli wyraziło dezaprobatę. Ponadto na terenie planowanej budowy znajdują się nieruchomości, których właściciele prowadzą obecnie negocjacje. Na terenie lotniska będą budowane hotele, sklepy, centra biurowe i wiele więcej, w tym miejsca do parkowania. Już od kilku lat na terenie Polski aktywnie buduje się różne obiekty nieruchomości, zarówno komercyjne, jak i mieszkaniowe, szczególnie ważne w dużych miastach.

Czytaj więcej:
Białogard;
Goleniów;
Gryfino;
Nowogard;
Gryfice;