W Polsce ceny mieszkań wzrosły

Na wzrost gospodarki w Polsce wpłynęła fakt, że w tym roku rynek nieruchomości stale się rozwija, zwłaszcza w dużych miastach, gdzie jest więcej możliwości znalezienia dobrej pracy.

Oczywiście to wpłynęło na koszt mieszkania, a teraz, aby kupić nowy apartament w Warszawie, w zależności od prestiżu powierzchni na średnio jeden metr będzie musiał zapłacić 1830 euro.

Jednocześnie w innych miastach ceny mieszkań są prawie dwukrotnie niższe. Pomimo wzrostu cen, rekordowej liczby zawierających transakcje kupna i sprzedaży.

Ważnym czynnikiem tego podniecenia jest to, że banki oferują kredyty hipoteczne na korzystnych warunkach, a biorąc pod uwagę, że wynagrodzenia wzrosły, wiele rodzin korzysta z usług.

Ponadto cudzoziemcy przebywający tymczasowo w Polsce decydują się na pobyt tutaj, za który kupują też mieszkania lub domy. Sytuacja ta wpłynęła na przemysł budowlany, w wyniku czego firmy zaczęły oferować więcej projektów na budowę budynków mieszkalnych. Eksperci przewidują, że w tym roku w kraju zostanie sprzedany ponad 70 tysięcy mieszkań. Dalsza stabilność i poprawa dobrobytu obywateli przyczyni się do zwiększenia popytu na mieszkania.