W Polsce ceny wzrosły w ubiegłym miesiącu o 2%

W Polsce, podobnie jak we wszystkich krajach europejskich, występuje niewielki wzrost cen niektórych towarów i usług.

W porównaniu do ubiegłego roku ceny w czerwcu wzrosły o 2%, a główną przyczyną tego jest wzrost cen produktów ropopochodnych. Jeśli chodzi o sektor usług, ceny wzrosły o 1,4%.

Wśród produktów żywnościowych najbardziej znaczący wzrost cen dotyczył jaj, których koszt wzrósł o prawie 27%.

W tym samym czasie cena cukru spadła o 40%

Ponadto, oleje roślinne i tłuszcze stały się droższe o 12,7%, ale masło wzrosło o 25,6%, a cukier spadł o prawie 40%.

W odniesieniu do warzyw i owoców, dzięki dobrym plonom, ceny dla nich nie zmieniły się znacznie, a niektóre gatunki odnotowały znaczny spadek. Warto zauważyć, że obywatele polscy zaczęli zwracać większą uwagę na zakup użytecznego żywności, zwłaszcza, że ​​rozwój kraju sektora rolnego, dostarczając na rynek krajowy mięsa, produktów mlecznych, a także warzywa, owoce, jagody i inne produkty w bardzo przystępnych cenach.

Jednocześnie produkty lokalnych firm różnią się nie tylko wysoką jakością, ale także świeżością. Co jest ważnym czynnikiem, szczególnie w lecie.

Eksperci zwracają uwagę, że obecnie większość Polaków wybiera owoce i warzywa przy zakupie towarów, ponieważ dokładnie podczas ich dojrzewania mają największą liczbę przydatnych substancji niezbędnych do wzmocnienia odporności.

Warto zauważyć, że wraz z poprawą sytuacji finansowej, coraz więcej osób zaczęło zwracać uwagę na utrzymanie zdrowego stylu życia, porzucić złe nawyki, uprawiać sport, jeść, jeść zdrową żywność dla zdrowia, jak również najbardziej relaksujące, jak w domu, więc i za granicą. Dając pierwszeństwo towarom lokalnych producentów, przedsiębiorstwa mają możliwość zwiększenia wielkości produkcji, co przyczynia się do tworzenia nowych miejsc pracy. Mimo, że benzyna wzrosła o 14%, a paliwa do silników benzynowych i paliwa do tankowania samochodów o 10,6%, koszty usług transportowych wzrosły tylko o 1,3%.

Czytaj więcej:
Borne Sulinowo;
Bobolice;
Resko;
Kalisz Pomorski;
Lipiany;