W Polsce coraz większą liczbę ludzi zamożnych

1312155Stabilność finansowa i stabilny wzrost gospodarki pozytywnie wpłynąć na dobrobyt obywateli.

W szczególności, w Polsce istnieje tendencja do zauważalnego wzrostu liczby zamożnych obywateli. Jeśli sytuacja trwa do końca przyszłego roku, to nasz kraj będzie mieszkać ponad 1 milion ludzi, którzy zarabiają miesięcznie więcej niż 1650 euro (7100 złotych). To jest ta niedawno wyraził w agencji badawczej KPMG. Ponadto, Jeśli obecne tempo wzrostu płac i dochodów ludności Polski, już od 2018 roku łączna kwota pieniędzy zarobił bogatsi Polacy będą ponad 200 mld zł.

Jednak należy stwierdzić, że wraz ze wzrostem liczby osób zamożnych w Polsce zmniejszył liczbę milionerów. Eksperci przypisują tę tendencję do osłabienia krajowej waluty w stosunku do dolara.
Kto naprawdę zadowolony z faktu wzrostu zamożnych Polaków, ponieważ producenci i sprzedawcy produktów luksusowych. Im więcej ludzi, którzy mają dochody powyżej średniej, powyżej tych elitarnych sprzedaży odzieży, obuwia, żywności i produktu.

Kto jest najbogatszy?

Zgodnie z informacjami, który został opublikowany przez media, w tej chwili 100 najbogatszych Polaków dysponować aktywami o wartości ponad 142 miliardów złotych, czyli prawie $38 mld. W tym samym czasie, całkowity dochód znacznie rosną i mówi się, że nasza gospodarka porusza się w prawo kierunek. Według niektórych prognoz, do końca 2019 r. Majątek 100 zamożnych Polaków może wzrosnąć o kolejne 7-9%.

TOP3 najbogatszych Polaków w 2018 roku:

1. Michał Sołowow (10,8 miliarda złotych).
2. Zygmunt Solozh (9,1 mld zł).
3. Sebastian Kulchiki (7,1 mld zł).

Warto zauważyć, że w rankingu TOP100 po raz pierwszy pojawił się piłkarz Bavaria Munich Robert Lewandowski, a jego majątek szacuje się na 329 milionów złotych.