W Polsce działa 100 000 drzew

W Polsce, w przededniu obchodów 100-lecia niepodległości, odbywa się duża liczba wydarzeń, w których bierze udział wiele osób, w tym przedstawiciele władz.

Jednym z nich jest akcja „100 tysięcy drzew na 100. rocznicę niepodległości”, zgodnie z którą każdy może zastąpić odpady sadzonkami drzew. Jeśli chodzi o odpady, to głównie plastikowe butelki, puszki i inne przedmioty podlegające recyklingowi.

Do wymiany przygotowano 100 tysięcy sadzonek, głównie dębowych, klonowych. Uczestnicy tej akcji, oprócz młodych drzewek, otrzymują specjalne certyfikaty, a także instrukcje dotyczące właściwej technologii sadzenia drzew.

Premier RP Mateusz Morawiecki bierze udział w tym wydarzeniu. Ostatnio kraj poświęca więcej uwagi poprawie sytuacji środowiskowej, o czym świadczy opracowywanie i wdrażanie różnych projektów.

Faktem jest, że każdego roku otwieranych jest coraz więcej nowych przedsiębiorstw, w tym fabryk i fabryk, nie wspominając już o wzroście liczby pojazdów na drogach kraju. Ponadto stosunkowo duża część mieszkańców sektora prywatnego wykorzystuje węgiel do ogrzewania domów, dlatego smog jest obserwowany w niektórych regionach w sezonie grzewczym.

Wiele Polaków zastępuje kotły na paliwa stałe

Jednym z programów rządowych jest zapewnienie korzyści tym, którzy zastępują kotły na paliwo stałe gazowe lub elektryczne. Co roku znaczna ilość środków jest przyznawana na wprowadzanie nowych technologii, szczególnie w zakresie wykorzystania alternatywnych źródeł energii, takich jak panele słoneczne, generatory wiatrowe i inne.

Warto zauważyć, że coraz więcej uwagi poświęca się środkom transportu przyjaznym dla środowiska.

Jak dowodzi plan budowy dużej liczby stacji ładowania pojazdów elektrycznych, a także wymiana konwencjonalnych autobusów dla tych, które działają na silnikach elektrycznych. W mieszkańcach dużych miast najpopularniejszym rodzajem transportu publicznego jest metro, które, nawiasem mówiąc, należy do czystych ekologicznie gatunków.

Jak się dowiedziano, władze miasta Krakowa podpisały umowę o rozpoczęciu prac nad planem budowy metra, który zostanie przedstawiony w przyszłym roku. Koszt rozwoju wyniesie ponad dwa miliony euro, połowa kwoty zostanie przydzielona z budżetu miasta, a reszta z unijnego funduszu.