W Polsce działa Kongres Impact 18

Każdego roku coraz więcej międzynarodowych wydarzeń odbywa się w Polsce, w formie konferencji, forów i innych wydarzeń.

Obecnie w Krakowie odbywa się Kongres Impact’18, w którym biorą udział specjaliści w dziedzinie gospodarki cyfrowej i wprowadzania nowych technologii.

Uczestnikami tego wydarzenia byli naukowcy, politycy, autorzy projektów z wielu krajów.

Ponadto wielu menedżerów firm przyjechało do Krakowa. Otwarcie kongresu dokonał premier Polski Mateusz Morawiecki, który zwrócił uwagę na znaczenie tego wydarzenia. Według niego, stało się wiadome, że dzięki nowym technologiom w ciągu ostatniego roku udało się uratować znaczną część budżetu państwa, co najmniej 500 milionów dolarów. Ważnym czynnikiem jest to, że gospodarka cyfrowa umożliwiła skuteczne zwalczanie naruszeń podatków od wartości dodanej.

W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele wielu krajów

Na kongresie zaplanowano 250 prelegentów, w tym humanoidalny robot Sophia. Dzięki wprowadzeniu nowych technologii możliwe było zwiększenie wydajności pracy i zwiększenie produkcji, szczególnie w przypadku przedsiębiorstw, które nie mają siły roboczej.

Obecnie rolnicy i rolnicy częściej napotykają ten problem, w wyniku czego znaczna część zbiorów, zwłaszcza jagód, pozostaje nietknięta na polach.

Wszyscy wiedzą, że wśród krajów europejskich, dla niektórych rodzajów produktów rolnych, Polska zajmuje czołowe miejsce. Wprowadzane są również nowe technologie w sektorze energetycznym, co pozwala zaoszczędzić znaczną ilość zasobów, a także w innych branżach.

Na Kongresie jest kilka sektorów tematycznych, wśród których najciekawsze są rozwiązania problemów energetycznych, przemysłowych, transportowych i innych obszarów, które mają wpływ na rozwój gospodarki. W tym roku polski rząd planuje poświęcić więcej uwagi poprawie sytuacji ekologicznej w kraju, gdzie z powodzeniem stosowane są także start-upy tworzone zarówno przez firmy lokalne, jak i zagraniczne.

Czytaj więcej:
Zduny;
Golina;
Szamocin;
Kleczew;
Krobia;