W Polsce, Fundusz Społeczny

Pomimo faktu, że w Polsce, ze względu na wzrost gospodarczy zmniejszył liczbę bezrobotnych rosnących płac, świadczeń emerytalnych, poprawa dobrobytu Polaków, a są również obywatele o niskich dochodach, którzy są w potrzebie pomocy finansowej, najczęściej jest to rodziny z dziećmi i osoby niepełnosprawne.

Jednocześnie żyjących w kraju ludzie, roczny dochód ponad milion złotych, a jest ich prawie 25 tysięcy osób, według statystyk takich osób.

Gdy stało się znane w Ministerstwie Rodziny i Pracy RP postanowił stworzyć fundusz socjalny, który będzie używany do pomocy osobom niepełnosprawnym, które są niezbędne do utrzymania zdrowia dużych kosztów dotyczących medycyny i opieki nad nimi, a suma będzie zgodna z ich opiekunami. Wcześniej stwierdzono, że projekt ustawy o Sejmu odbędzie się w drugiej połowie maja tego roku, a jego głos zabrał na rzecz wprowadzenia efektu takiego nabycia.

Każdego roku jego konto będzie miało około 47 milionów euro

Organizatorzy szacują, że każdego roku na rachunku funduszu powinna wynosić około 47 milionów euro, które zostaną uzyskane z kolekcji polskiego podatku Wielu milionerów. I będzie to miało wpływ nie tylko pracodawców i osób pracujących na podstawie umowy, ale również emerytów, a także ludzi, którzy otrzymują czynsz.

Pobierany podatek dochodowy od osób fizycznych, który wynosi 4%, rozpocznie się w przyszłym roku, ale w tej chwili istnieją różne opinie na temat tego projektu.

Według publikacji Dziennik Gazeta Prawna, jeśli dotychczasowy minister finansów Teresa Chervinskaya zatwierdza plan solidarności społecznej, gdzie ludzie w potrzebie otrzymują wsparcie finansowe od zamożnych obywateli, jego poprzednik Miroslav Gronitsky uważa, że ​​może to mieć negatywny wpływ na system emerytalny i podatkowy. Dodatkowo, osoby niepełnosprawne mogą czuć się nieswojo, bo to uważają się zależna od bogatych rodaków. Mimo tych różnic, wiele osób uważa, że ​​utworzenie takiego funduszu jest świetnym pomysłem, ponieważ jest to najlepszy sposób, aby realizować zasadę solidarności.