W Polsce Instytut Randstad przeprowadził badanie

W Polsce badacze Randstad przeprowadzili badanie, które wykazało, że w ciągu ostatniego roku liczba osób, które sformalizowały swój urlop tylko po interwencji inspekcji, podwoiła się.

Obecnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, pracodawcy są odpowiedzialni za swoich pracowników, jeśli nie skorzystają z urlopu w ciągu roku. W tym samym czasie przedsiębiorcy są karani grzywną, której kwota może wynosić od 230 do 7000 euro.

Jednym z obecnych problemów jest to, że pracownicy i pracownicy często nie chcą wyjeżdżać na wakacje, szczególnie ci, którzy zajmują wolne stanowiska z wysokimi zarobkami.

Ponadto, w okresie letnim, większość firm doświadcza trudności z powodu niedoboru pracowników, więc robią wszystko, co możliwe, aby zapewnić, że ich pracownicy odpoczywają w innych porach roku. Zwłaszcza w sferze usług, handlu, bowiem latem przybywa do Polski duża liczba turystów zagranicznych, nie wspominając już o tym, że miejscowi także częściej podróżują, odwiedzając różne miasta i wsie. Jeśli chodzi o sektor rolniczy, latem jest tu znacznie więcej pracy niż w zimie, więc w tym czasie rolnicy starają się nie pozwolić swoim pracownikom wyjechać na wakacje.

Pracownicy zaczęli mniej wakacji

Stało się wiadome, że obecnie 60% mieszkańców dużych miast również ma problem z wakacjami.

Należy zauważyć, że z uwagi na poprawę sytuacji finansowej, co roku coraz większa liczba obywateli Polski w okresie świątecznym organizuje wyjazdy turystyczne nie tylko do krajów Unii Europejskiej, ale także innych państw, wybierając rekreacyjnie prestiżowe resorty.

Większość pracodawców, zwłaszcza prywatnych, podnosi wynagrodzenia swoich pracowników, najczęściej wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

Wśród powodów, dla których nie chce się wyjeżdżać na wakacje, młodzi Polacy próbują zarobić więcej pieniędzy, w wyniku czego przedsiębiorcy muszą je wysłać, nawet poza ich wolę.

Read also on finhelp.pl:
Pomorskie;
Śląskie;
Świętokrzyskie;
Warmińsko-mazurskie;
Wielkopolskie;