W Polsce jest festiwal

Dziś w Polsce, a także na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka, który powstał 1 czerwca 1949 roku.

Według spisu ludności w kraju żyje około siedmiu milionów dzieci poniżej siedemnastego roku życia, co stanowi 18% ogólnej liczby Polaków. To dla nich ten dzień otwiera drzwi muzeów, teatrów i innych instytucji, w których prezentowane są specjalnie przygotowane programy dla dzieci.

Ponadto na Białej Podlaskaja odbywa się festiwal „Energetyczna rodzina”, oprócz par małżeńskich bierze udział także Prezydent Polski Andrzej Duda wraz z żoną.

Przed dziećmi, ich rodzicami i nauczycielami wielu polskich polityków wygłosili przemówienia gratulacyjne, w którym życzyli im zdrowia, szczęścia na świecie i wszystkich błogosławieństw, ponieważ są przekonani, że dzieci są przyszłością kraju. Warto zauważyć, że w ubiegłym roku w Polsce było 402 tysięcy noworodków.

Polacy obliczyli wydatki na wychowanie dziecka

Jak wynika z raportu przedstawionego przez pracowników Centrum im. Adama Smitha, podniesienie jednego dziecka poniżej 17 lat pod względem materialnym kosztuje 49 tysięcy euro, ale w 2017 roku kwota ta nie przekroczyła 200 tysięcy złotych. Eksperci wyjaśniają wzrost wydatków na dziecko dzięki temu, że Polacy zwiększyli swoje dochody, a ich dobro poprawiło się.

Ważną rolę w tym odgrywały programy rządowe, na przykład „Rodzina 500+”, zgodnie z którą wiele rodzin o niskich dochodach otrzymywało pomoc finansową.

Dzięki takiemu wsparciu społecznemu zaczęli przeznaczać więcej pieniędzy nie tylko na zakup odzieży dziecięcej i żywności, ale także na dodatkowe szkolenia, co jest bardzo ważne dla uzyskania dobrej edukacji, a nawet rozrywki, na którą nie mogli sobie pozwolić ze względu na stałą brak pieniędzy. Polscy ekonomiści zauważają, że pomimo faktu, że ilość pieniędzy przeznaczonych na utrzymanie dzieci rośnie, większość rodziców nie wydaje ich na żadne ekscesy. Raport wskazał również, że wychowanie trójki dzieci wymaga ponad pół miliona złotych.

Czytaj więcej:
Górowo Iławeckie;
Biała Piska;
Mikołajki;
Jeziorany;
Ryn;