W Polsce koszt wynajmu

W ciągu ostatnich trzech miesięcy tego roku w największych miastach Polski ceny mieszkań wzrosły o 8%, a obecnie w Warszawie cena za metr kwadratowy wynosi średnio 1800 euro.

Głównym powodem tego jest fakt, że popyt na mieszkania rośnie w miastach, ponieważ młodzi ludzie mieszkający na obszarach wiejskich wolą przenieść się tutaj po ukończeniu szkoły, aby znaleźć lepiej płatną pracę, co jest ważnym czynnikiem.

Ponadto istnieje szeroki wybór zajęć rekreacyjnych, wizyt w teatrach, muzeach i innych miejscach przeznaczonych zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Dlatego analitycy uważają, że obecnie inwestowanie w inwestycje w nieruchomości jest opłacalną propozycją, która umożliwia zarabianie określonych kwot. W związku z tym, że cena wynajmu również wzrasta, mieszkania można wynająć, stale osiągając zysk lub sprzedając mieszkanie po pewnym czasie, kiedy cena wzrośnie.

Więcej obcokrajowców przybyło do kraju

Ważną rolę odgrywa fakt, że coraz więcej obcokrajowców przybywa do Polski co roku, nie tylko turyści, którzy w większości przypadków wolą pozostać w hotelach, ale także migranci zarobkowi, którzy wynajmują mieszkania. Jeśli kilka lat temu większość cudzoziemców, którzy przybyli tu w poszukiwaniu pracy, zorganizowanych w sektorze rolniczym, ostatnio zaczęli preferować pracę w przedsiębiorstwach przemysłowych, w sferze usług, handlu, wynajmu mieszkań w miastach.

Ze względu na fakt, że w Polsce koszt studiowania na uczelniach wyższych jest niższy niż w innych krajach europejskich, przyjeżdża tu coraz więcej zagranicznych studentów, nie tylko ze wschodu, ale także z krajów zachodnich.

Eksperci twierdzą, że obecnie najemcy mogą zarobić 10 razy więcej niż na wynajmie domu, niż na wpłacenie pieniędzy do banku na depozyt.

Być może dlatego w ubiegłym roku wydano rekordową liczbę kredytów hipotecznych, dzięki którym Polacy kupili mieszkania lub domy, w których mogą mieszkać samodzielnie lub wynajmować.