W Polsce loty są odwołane w nocy

Ze względu na fakt, że Polska doświadczyła szybkiego wzrostu gospodarczego, znacząco poprawy dobrostanu obywateli, którzy byli bardziej niż do różnych sklepów i podróże, zwiedzanie nie tylko różne części państwa, ale także odwiedzenie wielu krajów.

Ponadto Polska stała się coraz większe zainteresowanie wśród turystów zagranicznych, którzy coraz częściej tu podziwiać wiele atrakcji historycznych, a także zrelaksować się w obszarach ośrodków zlokalizowanych zarówno wzdłuż Bałtyku i na wyżynach.

Wszystko to wpłynęło na wzrost ruchu pasażerskiego polskich linii lotniczych, ponieważ większość ludzi woli latać samolotami.

Obecnie największym lotniskiem w kraju jest Lotnisko Chopina w Warszawie, które obsługuje ponad połowę wszystkich lotów obsługiwanych w Polsce. Według statystyk w 2017 roku na tym lotnisku obsłużono około 16 milionów ludzi, a jest to o trzy miliony więcej niż rok wcześniej.

Dudnienie samolotów uniemożliwia odpoczywanie

W związku z tak dużą liczbą pasażerów, konieczne było wykonywanie lotów przez całą dobę, co zaczęło wywoływać niezadowolenie wśród mieszkańców dzielnic znajdujących się w pobliżu lotniska. Faktem jest, że jeśli dzień nie usłyszał warkot samolotów z powodu hałasu miasta, to zaburza nocnego snu, co powoduje wiele osób skarży się na pogorszenie stanu zdrowia.

Dlatego administracja lotniska Chopina zdecydowała się wprowadzić tzw. „Ciszę Godzin”, zgodnie z którą wszystkie loty, zarówno start, jak i lądowanie samolotów, kończą się w nocy.

Warto zauważyć, że w nocy, ponieważ nie ma lotów do Paryża, Brukseli i Monachium, ale Warszawa była pierwszym miastem, w którym działa takiej innowacji, ale eksperci przewidują, że wkrótce rozprzestrzenił się na innych polskich lotniskach. Zasada ta nie dotyczy lotów wykonywanych przez ratowników, wojskowych i urzędników państwowych, a także w sytuacjach awaryjnych. Zgodnie z nowym rozkładem lotów, który rozpoczął działalność od końca marca tego roku, wszystkie loty wykonane od wpół do jedenastej do godz. 5.30 zostały odwołane.

Czytaj więcej:
Blachownia;
Wojkowice;
Poręba;
Kalety;
Imielin;