W Polsce nawet dzieci mogą zarządzać dronami

W Polsce, podobnie jak w wielu krajach europejskich, bezzałogowe statki powietrzne są z roku na rok coraz bardziej popularne, o czym świadczy kilka czynników.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku sprzedano ponad 20 000 dronów w kraju, pisze http://www.finhelp.pl/. W większości przypadków są to urządzenia zabawkowe, którymi mogą jeździć nawet dzieci, ponieważ ważą nie więcej niż 600 gramów i sprzedawane są nawet w zwykłych centrach handlowych.

Jednak 15% takich urządzeń jest profesjonalnych i jest używanych do różnych celów.

W chwili obecnej pozwolenie na ich użycie ma ponad 300 firm i osiem tysięcy osób.

Koszt samolotu od 25 euro

Te drony, które nie mają technicznej możliwości latania na duże odległości i prowadzenia wideo lub fotografii, sprzedawane są za około 25 euro, a te, które mają najlepszy sprzęt, sprzedawane są za ponad 50 euro. Co do profesjonalnej aparatury, ich wartość przekracza pięćdziesiąt tysięcy euro. Obecnie w Polsce nie obowiązują żadne ograniczenia wiekowe, zarówno w przypadku zakupu, jak i użytkowania bezzałogowych statków powietrznych, które zgodnie z obowiązującymi przepisami mogą być zarządzane przez dzieci niepełnoletnie.

Znalazły szerokie zastosowanie w wielu gałęziach, na przykład rolnicy i ogrodnicy używają dronów do inspekcji i przetwarzania ziem.

Ponadto, są one również wykorzystywane przez straż pożarną, ponieważ dzięki ich pomocy można monitorować sytuację w lasach i łańcuchach górskich, gdzie transport konwencjonalny jest trudny, a ponadto działanie takich urządzeń jest opłacalne ekonomicznie. W związku ze zwiększonym popytem na ten produkt, coraz więcej punktów sprzedaży elektroniki sprzedaje drony z różnymi modyfikacjami, a ich koszt jest stopniowo obniżany z powodu konkurencji na rynku. Wprowadzenie nowych technologii pozytywnie wpływa na ogólny rozwój gospodarczy każdego państwa, a Polska nie jest wyjątkiem. Potwierdzają to dane, które co roku zwiększają wielkość produkcji różnych towarów, w tym żywności.