W Polsce nie będzie wiele nowych miejsc pracy

Jak to jest dobrze znane w Polsce, z mocy prawa, zgodnie z którym obywatele będą mogli przejść na emeryturę wcześniej niż we wrześniu tego roku.

W chwili obecnej, bez względu na płeć, wiek emerytalny wynosi 67 lat.

Zatwierdzone zmiany w prawie pozwala kobietom dostęp do 60 lat, a mężczyźni – 65 lat. Będą one jednak być w stanie nadal działać, jeśli zezwoleń dla zdrowia, a tam jest pragnienie.

Eksperci przewidują, że nowe przepisy będą miały wpływu na rynek pracy z powodu dużego odpływu specjalistów w praktycznie wszystkich sektorach. Również wcześniejsza emerytura przyczyni się do zmniejszenia świadczenia, które jest zmniejszona o co najmniej 15%. Wszystko to będzie miało wpływ na pojawienie się dużej liczby wolnych miejsc pracy, a eksperci przewidują, liczba osiągnęła ponad 400 tysięcy.

Do przedsiębiorstwa, zarówno publicznych jak i prywatnych, były w stanie kontynuować swoją działalność, konieczne jest, aby zrekompensować niedobór pracowników i pracowników kosztem cudzoziemców, którzy przyjeżdżają tu do pracy z krajów wschodnich.

Pomimo faktu, że płace rosną, młodzi Polacy, szkoły wykończeniowe, wolą pracować w zachodnich krajach europejskich, gdzie zarobki są znacznie wyższe. Dlatego w najbliższej przyszłości, zaleca się dokonanie przeglądu warunków pobytu cudzoziemców w kraju, aby pomóc im w uzyskaniu wizy zatrudnienia.

Czytaj więcej:
Szybkie pożyczki Braniewo;
Szybkie pożyczki Lidzbark Warmiński;
Szybkie pożyczki Olecko;
Szybkie pożyczki Nidzica;
Szybkie pożyczki Morąg;