W Polsce nowa ustawa o usługach turystycznych

Coraz większa liczba obywateli Polski w czasie wakacji organizuje wyjazdy turystyczne zarówno na terytorium własnego państwa, jak i za granicę.

Jednocześnie rośnie liczba osób, które wolą korzystać z usług firm turystycznych, zwłaszcza tych, które wybierają kurorty w innych krajach. Nie jest to zaskakujące, ponieważ firmy turystyczne rezerwują miejsca w hotelach, zapewniają bilety na samoloty i inne rodzaje transportu, jedzenie, a także wycieczki i inne rozrywki na życzenie klienta.

W związku z tym, że w Polsce biznes turystyczny rozwija się dynamicznie, powstają nowe prawa, które przyczyniają się do poprawy tego trendu.

Turyści będą w pełni ubezpieczeni

Jednym z nich jest to, że od pierwszego lipca tego roku klienci firm turystycznych są w pełni ubezpieczeni, a w przypadku nieprzewidzianych sytuacji lub bankructwa firmy, otrzymają pełną kwotę wydaną na bilet. Oczywiście dotyczy to wyłącznie legalnie działających firm turystycznych, których dane można sprawdzić na specjalnej stronie turystyka.gov.pl. Ponadto klienci mogą zgłaszać skargi i żądać zwrotu określonej kwoty pieniędzy w przypadku, gdy reszta nie odpowiada wcześniej opisanej usłudze przez przedstawicieli biura podróży.

Wśród krajów, które Polacy często wybierają do rekreacji, są Hiszpania, Francja, Włochy i Chorwacja. W tym przypadku osoby starsze w większości przypadków wolą odpocząć w swoim kraju, jeszcze bardziej.

Z każdym rokiem otwierają się coraz to nowe sanatoria, zlokalizowane zarówno na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, jak i na obszarze górskim. Ważnym czynnikiem jest rozwój turystyki wiejskiej, która jest popularna wśród mieszkańców dużych miast przemysłowych. Warto zauważyć, że ostatnio coraz więcej zagranicznych turystów zaczęło odwiedzać Polskę, nie tylko z krajów wschodnich, ale i zachodnich. Nie jest to zaskakujące, ponieważ tutaj wszystkie warunki są stworzone dla dobrego wypoczynku, uzyskania wielu przyjemnych wrażeń. Biorąc pod uwagę fakt, że koszty zakwaterowania w hotelach, gastronomii i różnych usługach, w tym rozrywce, po dość przystępnych cenach, liczba urlopowiczów w Polsce będzie stale wzrastać.