W Polsce obchodzone są żniwa

W Polsce wiele uwagi poświęca się rozwojowi sektora rolnego i nie jest to zaskakujące, ponieważ kraj ten jest europejskim liderem w eksporcie niektórych produktów.

Eksperci zauważają, że każdego roku coraz więcej firm zajmuje się produkcją artykułów spożywczych, w tym mleka, mięsa, a także upraw warzyw, owoców i jagód, które z powodzeniem wdrażane są zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.

Ze względu na wysoką jakość i przystępne ceny popyt na polskie towary stale rośnie, o czym świadczy wzrost eksportu, nie tylko dla krajów, które są częścią UE, ale także dla innych krajów, w tym Ameryki i Chin.

Jesienią, po zakończeniu żniw, robotnicy wiejscy świętują święto i dotyczy to wszystkich regionów kraju.

Prezydent kraju był obecny na „Dozhinki” w Spalu

We wsi Spala, która znajduje się w województwie łódzkim, święto plonów obchodzone jest już 91 razy, a tradycją jest obecny prezydent kraju. Ten rok nie był wyjątkiem, a 16 września przybył tu Andrzej Duda, który spotkał się z lokalnymi rolnikami i rolnikami.

Przede wszystkim podziękował im za ciężką pracę, a także zauważył, że polskie produkty zyskują coraz większą popularność na rynku światowym. Warto zauważyć, że od 2016 r.

Eksport polskich produktów zwiększył się trzykrotnie. Stosunki handlowe z krajami afrykańskimi uległy ostatnio poprawie, dzięki czemu możliwe będzie dostarczanie większej ilości różnych towarów za granicą, co w naturalny sposób będzie miało pozytywny wpływ na poprawę sytuacji gospodarczej w Polsce.

W rolnictwie zaangażowanych jest wiele miejsc pracy, a obecnie dostępnych jest wiele ofert pracy nie tylko dla Polaków, ale również dla obcokrajowców, którzy co roku przybywają coraz częściej w poszukiwaniu pracy. Ważnym czynnikiem jest to, że obywatelom kraju zawsze oferowane są świeże warzywa, owoce, mięso, produkty mleczne i inne produkty, które nie zawierają szkodliwych substancji w ich składzie po stosunkowo niskich cenach.