W Polsce obserwuje się wzrost cen nieruchomości

Socjologowie podkreślają, że w ostatnich latach w wielu miastach polskich jest wzrost cen nieruchomości mieszkalnych, a nie tylko w nowo budowanych domach, ale także na rynku wtórnym.

Jest to szczególnie zauważalne w Łodzi, gdzie od początku roku ceny wzrosły o prawie 20%. Ten sam trend obserwuje się w Szczecinie, Gdańsku i Białymstoku.

Co do stolicy Polski, a następnie przez sześć miesięcy tutaj, ceny mieszkań ustabilizowały się, a teraz średnio około siedmiu tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Oczywiście, im bliżej do centralnej części miasta, tym wyższy koszt. Prawie wszystkie większe miasta w cenie zależy od lokalizacji domu.

Ludzie, którzy decydują się na zakup mieszkania, należy zwrócić uwagę na obecność w pobliżu szkoły, przedszkola do domu, a także sklepów i transportu publicznego. W porównaniu do ubiegłego roku mniej Polaków zaczął wydawać kredytów hipotecznych, co może wskazywać, że dochody znacznie wzrosły u ludzi. Rząd podjął różne programy, aby obudowa była bardziej przystępne.

Czytaj więcej:
pożyczki bez zaświadczeń Czechowice-Dziedzice;
pożyczki bez zaświadczeń Czeladź;
pożyczki bez zaświadczeń Myszków;
pożyczki bez zaświadczeń Żywiec;
pożyczki bez zaświadczeń Czerwionka-Leszczyny;