W Polsce obserwuje się wzrost sprzedaży detalicznej

W Polsce rośnie płace i świadczenia socjalne, co ma pozytywny wpływ na siłę nabywczą obywateli.

Pracownicy działu statystyki przeprowadzili badanie, zgodnie z którym okazało się, że w styczniu br. Wolumen sprzedaży detalicznej w Stoczek Łukowski Polsce wzrósł o 8,2% w porównaniu do tego samego okresu w 2017 roku.

Dotyczy to prawie wszystkich rodzajów towarów, ale większość popytu Kazimierz Dolny wzrosła na odzież, obuwie i tkaniny, ponieważ ich sprzedaż wzrosła o ponad 16%.

To samo dotyczy sprzedaży sprzętu AGD i mebli, podczas gdy większość nabywców preferuje produkty krajowych producentów.

Warto zauważyć, że meble i sprzęt gospodarstwa Tarnogród domowego są z powodzeniem sprzedawane nie tylko na rynku krajowym, ale również eksportowane do wielu krajów, w których cieszy się wysokim popytem, ​​dzięki czemu wielkość eksportu rośnie z każdym rokiem.

Wolumeny eksportu rosną

Produkt ten jest wysyłany nie tylko do krajów UE, ale także do innych państw.

Istotnym czynnikiem jest to, że dzięki poprawie sytuacji finansowej Polacy zaczęli kupować więcej niż tylko różne towary, ale także dokonywali Zwierzyniec dużych zakupów, kupowali domy i nowe samochody. Dowodem na to jest fakt, że w pierwszym miesiącu tego roku sprzedaż samochodów wzrosła o 12,5%.

Jeśli chodzi o żywność, istnieje również tendencja do zwiększania sprzedaży, ale nie tak wyraźnie, ponieważ wzrosły one nie więcej niż o 4%.

Eksperci twierdzą, że rośnie liczba Polaków, którzy wolą kupować żywność ekologiczną, tym bardziej, że na półkach sklepów sprzedawane są nowe, wysokiej jakości produkty po przystępnych cenach.

Od wielu lat Polska eksportuje produkty rolne, w tym produkty spożywcze, co nie oznacza, że ​​rynek żywnościowy w państwie jest dostępny.

W związku z tym, że w Polsce ceny Krasnobród żywności są niższe niż w większości krajów europejskich, przybywa tu coraz więcej turystów zagranicznych, zarówno rekreacyjnych, jak i zakupowych.