W Polsce odbędzie się akcja „Podziel się obiadem”

W Polsce, w wigilię świąt, odbywają się imprezy charytatywne, w których udział biorą zarówno organizacje państwowe, jak i publiczne.

Dzięki takim działaniom wsparcie otrzymują ci, którzy potrzebują pomocy. Najczęściej są to osoby, które nie mają stałego miejsca zamieszkania, rodziny z wieloma dziećmi, których rodzice z jakiegokolwiek powodu nie pracują lub otrzymują minimalne wynagrodzenie.

Jak się okazało, z inicjatywy Marii Skolzhinskaya, akcja organizowana jest pod tytułem „Podziel lunch”, który odbędzie się w dniach 1-4 kwietnia.

Jego istotą jest fakt, że wszyscy życzący obywatele mogą przekazywać produkty żywnościowe wolontariuszom, którzy dostarczą je do specjalnych stołówek przeznaczonych dla osób bezdomnych.

Wszystkim ludziom, którzy chcą dzielić się potrawami przygotowanymi na świąteczny stół, należy ubiegać się o specjalną stronę.

Tylko świeże i wysokiej jakości produkty są akceptowane. Należy zauważyć, że taka akcja odbyła się w wigilię świąt Bożego Narodzenia, w wyniku czego można było zebrać około ośmiu ton żywności. Imprezę wzięło dobrowolnie 300 kierowców, którzy zebrali produkty od ponad tysiąca osób mieszkających w 50 polskich miastach.

W wydarzeniu wezmą udział wolontariusze z różnych miast

W tej chwili do imprezy przyłączyło się wielu wolontariuszy, a także tych, którzy chcą dzielić się żywnością. Polacy na świątecznym stole tradycyjnie kupują więcej produktów niż to konieczne, które pozostają nieodebrane, więc ta akcja jest istotna.

Eksperci zauważają, że ze względu na poprawę sytuacji finansowej obywatele tego kraju zaczęli zwracać większą uwagę nie tylko na koszt produktów, ale na ich jakość, preferując dobra lokalnych producentów.

Nie należy zapominać, że rolnictwo jest dobrze rozwinięte w Polsce, dzięki czemu zapewnia nie tylko rynek krajowy, ale także eksport wielu towarów, w tym mięsa i produktów mlecznych, a także warzyw i owoców. W tej chwili najbardziej aktywni w kampanii byli wolontariusze z Warszawy, Łodzi i innych miast.

Czytaj więcej:
Nowy Wiśnicz
Radłów
Ciężkowice
Czchów
Świątniki Górne