W Polsce polowanie na dziki jest dozwolone przez cały rok

Obecnie w Polsce są dopuszczone do przeprowadzenia strzelania dzików na 11 miesięcy, ale w niektórych województwach, tak jak w Lublinie rozwiedli się wiele, że zdecydowaliśmy się przedłużyć polowanie na jeden miesiąc.

W związku z tym, aby strzelać tych zwierząt myśliwi będą mogli przez cały rok.

Wiadomym jest, że dziki głównymi nosicielami są z takimi chorobami jak afrykańskiego pomoru, z powodu, który niektórzy hodowcy ponosi znaczne straty zmuszony do dysponowania świń domowych. W uzupełnieniu do gospodarstw, gdzie choroba jest zarejestrowany, kwarantanna, a tam jest zakaz sprzedaży wszelkich produktów mięsnych.

I to nie wspominając o tym, że stada dzikich świń zużywają duże plony zbóż, zwłaszcza kukurydzy i ogrody warzywne są często odwiedzane przez mieszkańców.

Eksperci pamiętać, że w tych regionach, gdzie populacja dzików nie przekraczają dopuszczalne granice, ogniska afrykańskiego pomoru świń odnotowano w ostatnich latach. Rząd robi wszystko, co możliwe, aby upewnić się, że rolnicy i przedsiębiorcy otrzymują odpowiednią rekompensatę w przypadku poniesienia straty.

Czytaj więcej:
pożyczki bez zaświadczeń Krzywiń;
pożyczki bez zaświadczeń Stawiszyn;
pożyczki bez zaświadczeń Dolsk;
pożyczki bez zaświadczeń Dobra;
pożyczki bez zaświadczeń Stargard Szczeciński;