W Polsce pomoże w wymianie kotłów

Jednym z głównych problemów, które polski rząd musi rozwiązać w najbliższej przyszłości, jest poprawa sytuacji ekologicznej w kraju.

Przedstawiciele Komisji Europejskiej wielokrotnie stwierdzali, że konieczna jest poprawa jakości powietrza. Istnieje kilka projektów dotyczących realizacji programów, z których jednym jest pomoc finansowa dla osób, które zdecydowały się wymienić kotły na paliwo stałe i piece na gaz z instalacjami. Inicjatorem tego programu jest koncern naftowo-gazowy PGNiG.

Na początkowym etapie planuje się przydzielić środki do ponad 11 tysięcy gospodarstw domowych.

Przy zakupie kotła gazowego właściciele mogą liczyć na kwotę tysiąca złotych, a rodziny posiadające kartę dużej rodziny otrzymują do 3 tys. Po wymianie kotła właściciele będą mieli możliwość zawarcia trzyletniego kontraktu z koncernem PGNiG na dostawę gazu.

Wnioski zostaną przyjęte do końca roku

Osoby, które chcą wymienić sprzęt, muszą złożyć wniosek, począwszy od drugiego maja. Ponadto każdego roku więcej uwagi poświęca się wymianie pojazdów napędzanych benzyną i olejem napędowym, tym bardziej, że firmy w kraju produkują przyjazne dla środowiska środki transportu.

W celu zwiększenia popularności działania pojazdów elektrycznych instalowane są dodatkowe punkty ładowania dla takich pojazdów.

Brudne powietrze miało negatywny wpływ na zdrowie, nie wspominając powodując różne choroby, które podczas smogu, wielu ludzi ma alergie, bóle głowy, zmęczenie, które w naturalny sposób zmniejsza wydajność i jakość życia.

Realizacja programu wymiany kotłów ma również znaczenie, ponieważ obecnie koszty gazu praktycznie nie różnią się od cen węgla. Ponadto praca kotłów gazowych jest bardzo wygodna i pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ nie ma potrzeby ciągłego monitorowania procesu spalania.

Po udanej realizacji tego projektu zostanie opracowanych kilka innych programów, z których praktycznie wszyscy mieszkańcy kraju, żyjący w sektorze prywatnym, będą mogli dokonać konwersji systemu grzewczego.

Czytaj więcej:
Prószków;
Gorzów Śląski;
Biała;
Korfantów;
Ujazd;