W Polsce powstanie nowa fabryka

Polska, podobnie jak inne kraje europejskie, robi wszystko, aby dróg w kraju miały więcej transportu, działających na silniki elektryczne.

W związku z tym następuje wymiana autobusów, pęczniających, zarówno na trasach miejskich, jak i międzymiastowych, zwłaszcza gdy są produkowane we własnym kraju.

Niedawno podpisano umowę na dostawę polskich autobusów do Wilna, których władze miejskie są również zainteresowane poprawą sytuacji ekologicznej i wprowadzaniem nowych technologii. Jak się okazało, niedaleko Wrocławia w niedalekiej przyszłości powstanie fabryka do produkcji specjalnych baterii do napędzania pojazdów elektrycznych.

Decyzja ta została podjęta przez koreańską firmę LG Chem, która wybrała terytorium Polski na inwestycje. W trakcie budowy fabryki zostanie zaangażowanych około 2.500 pracowników, a wraz z jego otwarciem, zaplanowanym na koniec przyszłego roku, pojawi się ponad pięć tysięcy nowych miejsc pracy. Według ekspertów, będzie to jeden z największych tego typu przedsiębiorstw wśród krajów Europy.

Czytaj więcej:
Fizzy Slim Polska;
Choco Lite Polska;
Royal Black Mask Polska;
MaxLift Polska;
Big Bust Polska;