W Polsce przeprowadzono inwentaryzację dzików

28101610W wielu europejskich krajach od kilku lat jest walka z epidemią afrykańskiego pomoru świń, która wpływa na oba świń domowych i dzikich.

W odniesieniu do zwierząt gospodarskich, w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów choroby, zwierzę może zostać szybko odłożyć i usuwane, to samo można zrobić na farmie, gdzie istnieje duża liczba ludności. Zazwyczaj w takich przypadkach, kwarantanny i zakazu sprzedaży wyrobów mięsnych.

Jednak mimo wszystkich wysiłków, ogniska choroby występują w różnych regionach, a powodem tego, dzik, które są nosicielami infekcji.

Obecnie w Polsce prowadzi ewidencję knurów hodowlanych, które wzięło udział ponad 35 tysięcy wolontariuszy. Takie środki są konieczne w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa, bo wczoraj w województwie lubelskim zidentyfikowano 5 świń zakażonych chorobą.

W tej chwili, w lasach Polski populacji dzików ponad 230 tysięcy, jednak ich liczba stale rośnie, ponieważ rolnicy stali się więcej pól roślin kukurydzy, która jest głównym pożywieniem tych zwierząt.

Czytaj więcej:
prywatna pożyczka bez przedpłat;
pożyczka na sms forum;
kredyt na samochód kalkulator rat;
pożyczka na oświadczenie w banku;