W Polsce rolnicy otrzymają odszkodowanie

Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe w postaci suszy, który jest obserwowany w Polsce w tym roku rolnicy nie mogą liczyć na dobre zbiory, a dotyczy to prawie wszystkich województw.

W celu wsparcia rolników i rolników w sektorze rolnym rząd postanowił udzielić im pomocy finansowej. Procedura uzyskiwania rekompensaty zostanie wdrożona, jak poprzednio, jak stwierdził minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanovsky.

Warto zauważyć, że w bieżącym roku wskaźniki bilansu wodnego są znacznie gorsze niż w 2015 roku, kiedy to było najbardziej suche lato.

Rząd przywiązuje szczególną wagę do tego sektora, z kilku powodów, między innymi z faktu, że duża liczba osób ma miejsca pracy.

Liczba gospodarstw w kraju rośnie

Z każdym rokiem coraz więcej gospodarstw rolnych zajmuje się ogrodnictwem, hodowlą i produkcją drobiu, a także produkuje nabiał i produkty mięsne. I nie liczą to duże firmy rolne dostarczające zboża nie tylko na rynek krajowy, ale także zwiększające eksport. Dzięki rozwojowi przemysłu rolnego polscy obywatele mają możliwość kupowania zawsze świeżych, wysokiej jakości produktów krajowych producentów. Jednocześnie koszty warzyw, owoców, mięsa, mleka i innych produktów spożywczych są średnio niższe niż w innych krajach europejskich.

Ważnym czynnikiem jest to, że większość firm zwraca uwagę na jakość produktów, a głównym powodem jest to, że wraz z poprawą siły nabywczej, rosnącą liczbą obywateli, kupowaniem żywności, należy zwracać uwagę nie tylko na ceny, ale także na jakość, preferując przyjazne dla środowiska.

Obecnie Polska eksportuje produkty rolne nie tylko do krajów UE, ale także do innych państw, w tym Ameryki i Chin. Jednym z problemów polskich rolników i rolników jest niedobór pracowników, a to pomimo faktu, że duża liczba pracowników migrujących przyjeżdża do kraju. Głównym powodem tego jest fakt, że płace są tu niższe niż w sektorze przemysłowym i budowlanym.