W Polsce rozwija się branża turystyczna

Każdego roku w Polsce zwiększa się ruch turystów, z których każdy, będąc na wakacjach, na zakwaterowanie, jedzenie, rozrywkę, wydaje pieniądze, które pozostają w kraju, uzupełniając w ten sposób zarówno skarbiec państwa, jak i budżety lokalne.

Na przykład zeszłego roku w Warszawie odwiedziło około 10 milionów turystów, którzy nocowali w mieście, a prawie trzy miliony to obcokrajowcy, dzięki czemu udział przemysłu turystycznego w PKB stolicy wyniósł ponad trzy i pół miliarda euro.

A jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że miasto było odwiedzane również w celu jednodniowego wypoczynku, to przez cały rok całkowita liczba turystów to dwadzieścia milionów osób, z których częściej spotykali się Brytyjczycy, Niemcy i Francuzi.

W kraju otwiera się wiele hoteli i hoteli

Ze względu na tak pozytywną dynamikę w sektorze turystycznym, nowe hotele i hotele zaczęły otwierać się coraz bardziej w Polsce, a eksperci przewidują, że w niektórych miastach ich liczba wzrośnie o 30%, a na wybrzeżu bałtyckim do 50%, co może spowodować boom na rynku inwestycyjnym. Dopiero w Warszawie wkrótce ma powstać 20 nowych obiektów hotelowych.

Według statystyk w pierwszym kwartale tego roku, w hotelach i hotelach w Polsce, turyści zatrzymali się o 6% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Większość z nich wybiera ten kraj ze względu na stabilność gospodarczą i polityczną, co jest ważnym czynnikiem.

Ponadto coraz więcej turystów przyciąga wiele atrakcji i takich naturalnych zasobów Polski jak góry, rzeki, lasy, gdzie znajduje się duża liczba sanatoriów i ośrodków wypoczynkowych, gdzie można miło spędzić czas z całą rodziną lub z kręgu znajomych. Warto zauważyć, że turyści chętnie odwiedzają kraj nie tylko w okresie letnim, ale także zimą, ponieważ daje możliwość rekreacji w ośrodkach narciarskich. Piękne góry znajdują się w południowej części Polski, ale najbardziej popularne są Tatry, gdzie turystom oferowane są trasy o różnych poziomach złożoności.

Czytaj więcej:
Frombork;
Miłomłyn;
Kisielice;
Zalewo;
Sępopol;