W Polsce sklepy nie będą działać w niedziele

Począwszy od pierwszego wiosennego dnia, w Polsce wprowadzona zostanie ustawa, zgodnie z którą wprowadzane jest stopniowe ograniczenie pracy sklepów w niedziele.

Aby mieć pewność, że to wydarzenie nie wpłynie Krosno Odrzańskie negatywnie na handel, od 1 marca sklepy nie będą działać tylko dwa dni wolne w każdym miesiącu, a pracownicy będą pierwszą i ostatnią niedzielą.

W przyszłym roku zostanie dodana kolejna niedziela, w której większość punktów zostanie zamknięta, a począwszy od 2020 roku będzie to dotyczyło wszystkich świąt i świąt, z wyjątkiem niedziel Drezdenko przed świętami Bożego Narodzenia, Wielkanocy.

Jak zauważył prezydent kraju Andrzej Duda, takie przepisy istnieją w wielu krajach rozwiniętych, co umożliwia osobom pracującym w handlu częstsze odwiedzanie ich rodzin w celu pełnego wypoczynku.

Do pracy w te dni mają Strzelce Krajeńskie odpowiednie piekarnie, apteki, a także sklepy, które znajdują się na stacjach kolejowych i stacjach benzynowych. Ponadto handel jest dozwolony w przypadkach, gdy właściciel niezależnie sprzedaje towary, najczęściej dotyczy to małych sklepów.

Obrót wzrasta

Warto zauważyć, że w Polsce obroty rosną corocznie, co świadczy o poprawie siły nabywczej ludności.

Jednocześnie przy wyborze produktu Polacy preferują produkty wytwarzane przez lokalne firmy.

Dotyczy to również produktów spożywczych, ponieważ polscy rolnicy produkują produkty przyjazne dla środowiska, które są nie tylko świeże, ale także wysokiej jakości, nie wspominając Sulęcin o przystępnych cenach.

Ponadto, coraz więcej obcokrajowców zaczęło przyjeżdżać do Polski, zarówno odpoczywać, jak i dokonywać różnych zakupów, co również pozytywnie wpływa na poprawę sytuacji w handlu. Wszystko to pozwala otworzyć nowe centra handlowe, supermarkety, które cieszą się popularnością wśród mieszkańców. Jednocześnie zmniejsza się liczba małych punktów sprzedaży detalicznej, które Skwierzyna nie mogą wytrzymać konkurencji z powodu niższych obrotów. W Polsce, podobnie jak w wielu krajach europejskich, coraz więcej osób woli robić zakupy w sklepach internetowych.