W Polsce sprzedaż elektronicznych papierosów wolnych znikają

1009169W ostatnich latach bezprecedensowy popyt na elektronicznych papierosów w Polsce zaczął się niepokoić wiele w dziedzinie zdrowia publicznego. Największym problemem jest to, że elektroniczne papierosy często kupują młodych osobników, ponieważ są one umieszczone w bezpiecznej formie palenia. Jednak nawet wtedy, gdy zmniejszenie ilości szkodliwych substancji wytwarzanych, elektroniczne papierosy wciąż szkodzą organizmowi jak w wdychany dym zawiera nikotynę. Aby rozwiązać ten problem, rząd podpisał specjalną ustawę, która dnia 8 września jest już w życie. Zgodnie z nowym prawem, wszystkie formy reklamy i wolna sprzedaż papierosów elektronicznych w sklepach lub przez Internet jest zabronione.

Wszyscy, którzy chcą kupić te produkty, by móc to zrobić tylko w specjalnie wyznaczonych miejscach. W przypadku naruszenia tego prawa, stanowi karę administracyjną w wysokości około 200 tysięcy złotych.

Ponadto, zgodnie z nowym prawem, palenie papierosów elektronicznych może być dozwolone jedynie w ściśle wyznaczonych miejscach, w tym samym miejscu, gdzie palenie zwykłych papierosów.