W Polsce stopa bezrobocia spadła o 0,2%

W marcu stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 6,6%, czyli o 0,2% mniej niż przed miesiącem.

W ubiegłym roku liczba ta wynosiła 8%, tak że w kraju odnotowano spadek bezrobocia. Eksperci jednak pamiętać, że według wszelkiego prawdopodobieństwa będzie zwalniać tempa, ponieważ osiągnęły naturalnych wskaźników.

Kilka powodów i jeden z nich jest fakt, że w związku z poprawą sytuacji gospodarczej i wzrost płac w kraju jest więcej obcokrajowców przyjść, głównie z krajów wschodnich, aby znaleźć pracę.

A jeśli kilka lat temu, większość z nich ponownie zatrudniony w sektorze rolnym, który niedawno widziałem sytuacji, w której większość ludzi, którzy przychodzą do Polski do pracy, dostać pracę w branży, sektora usług i przemysłu budowlanego. Głównym powodem jest to, że tutaj wyższe płace, ale również ze względu na możliwość pozostania w miastach, co jest bardzo ważne, szczególnie dla młodych ludzi.

Na niskie wskaźniki spadku wpływ miało kilka czynników

Eksperci pamiętać, że w niskich niekorzystnych warunków atmosferycznych tempo spadku stopy bezrobocia w marcu wpływ, zwłaszcza w rolnictwie, ponieważ rolnicy jeszcze nie rozpoczął sadzenie upraw.

Istotnym czynnikiem jest fakt, że firmy budowlane rozpoczęły również aktywną realizację projektów, które również wpłynęły na pogodę, ponieważ często występowały zmiany temperatury powietrza i deszczu.

Na te wskaźniki są w dużej mierze odgrywa fakt, że mniej Polaków zostały migracji do innych krajów w poszukiwaniu pracy, ponieważ w tej chwili, o specjalności można znaleźć pracę w domu, w tym samym czasie coraz godnej płacy. A jeśli weźmiesz pod uwagę koszt wynajęcia domu i cenę żywności, to mieszkanie w Polsce jest znacznie tańsze niż w innych krajach. Obecnie, istnieje niedobór wykwalifikowanych pracowników w niektórych sektorach, zwłaszcza w sektorze usług, z takim skutkiem, że biznesmeni robią wszystko, aby przyciągnąć uwagę pracowników.

Czytaj więcej:
Kępice;
Hel;
Skórcz;
Czarna Woda;
Krynica Morska;