W Polsce stopa bezrobocia wynosi 5,9%

Polska nadal obniża stopę bezrobocia, która obecnie wynosi 5,9%.

Warto zauważyć, że każdego miesiąca sektor przemysłu otrzymuje coraz większą liczbę zamówień ze względu na rosnący popyt na polskie produkty, zarówno na rynku krajowym, jak i za granicą.

Eksperci twierdzą, że w czerwcu sprzedaż hurtowa przedsiębiorstw handlowych wzrosła o 15%, a produkcja gazu ziemnego i węgla wzrosła.

Jeśli chodzi o wolne miejsca pracy, są one oferowane coraz częściej, co przyciąga uwagę migrantów z zagranicy, którzy przyjeżdżają do Polski do pracy.

Coraz więcej migrantów zarobkowych przybywa do kraju

Według statystyk w kraju pracuje obecnie 1,5 miliona obywateli z krajów trzecich. Ponadto około 500 tysięcy obcokrajowców ma ubezpieczenie i płaci odpowiednie podatki, uzupełniając fundusz emerytalny. Należy zauważyć, że wszyscy migranci zarobkowi są podzieleni na trzy kategorie, a mianowicie ci, którzy przybyli na dłuższy okres i mają pozwolenie na pracę.

Drugą grupę stanowią osoby, które podejmują pracę sezonową, najczęściej organizowaną zarówno w prywatnych firmach, jak i państwowych przedsiębiorstwach sektora rolnego.

Jeśli chodzi o trzecią kategorię pracowników, są to obcokrajowcy, którzy pracują przez krótki czas. Jeśli jeszcze kilka lat temu cudzoziemcy pochodzący z krajów wschodnich, pracowali głównie dla rolników i rolników, teraz coraz częściej wybierają pracę w przedsiębiorstwach przemysłowych, w sektorze budowlanym i usługach. Głównym powodem jest to, że oferowane są tutaj wyższe pensje, a także życie w miastach, co jest ważnym czynnikiem, szczególnie dla młodych ludzi, którzy oprócz pracy odwiedzają kawiarnie, restauracje i inne miejsca rozrywki.

Jednym z najbardziej popularnych obszarów jest przemysł maszynowy, który aktywnie rozwija się w ostatnich latach, oferując nowe oferty pracy, zarówno dla Polaków, jak i dla obcokrajowców. Jednocześnie oferowane są wolne miejsca pracy dla niedoświadczonych pracowników, a także dla specjalistów z odpowiednimi zawodami związanymi z tą branżą.

Read also on www.finhelp.pl:
Forte Love jak rozbudzić kobietę;
WAIST TRAINER gorset treningowy;
Alcobarrier tabletki do leczenia alkoholizmu;
Valgus Pro aparat korekcyjny na haluksy;
Electricity Saving Box Jak oszczędzać energię w domu;