W Polsce, truskawki dojrzewają później

Niekorzystne warunki pogodowe, które miały miejsce wiosną tego roku w Polsce, w dużej mierze wpływa na plon. Dotknięte wielu upraw, w tym truskawek i gleby do sadzenia, w ramach którego przeznaczono około 50 tysięcy hektarów.

Ze względu na przymrozki, które wystąpiły w wielu regionach koniec kwietnia, początek truskawki kwitną później, które w naturalny sposób wpływają na plon, który będzie co najmniej dwa tygodnie później niż zwykle.

Jak wiadomo w Polsce uprawiane są duże ilości warzyw, owoców i jagód, które lokalnych producentów nie tylko dostarczają ludności kraju, ale również eksportowane do wielu państw.

Głównymi odbiorcami truskawki są Niemcy i Holandia, gdzie produkty są duże zapotrzebowanie wśród ludności, ponieważ wyróżnia się wysoką jakością i są przyjazne dla środowiska produkt.

Zasadą jest, że polscy rolnicy co roku udaje się zebrać ponad 200 tysięcy ton wczesnych truskawek, ale w tym roku, eksperci przewidują zmniejszenie wydajności do 30%, co oczywiście może mieć wpływ na wartość jagód.

Czytaj więcej:
pożyczka do domu Gniewkowo;
pożyczka do domu Nowe;
pożyczka do domu Strzelno;
pożyczka do domu Więcbork;
pożyczka do domu Pakość;