W Polsce walczy ze sprzedażą podrobionych towarów

W Polsce, podobnie jak w innych krajach europejskich, sprzedaje się wiele podrobionych towarów rocznie.

Najczęściej dotyczy to sprzętu elektronicznego, zabawek, odzieży sportowej i obuwia oraz innych towarów.

Naturalnie kontrabanda spowodować nieodwracalne szkody dla rzeczywistych producentów, co powoduje, że nie tylko ponoszą straty finansowe ze względu na zmniejszenie sprzedaży wysokiej jakości produktów, ale także zmuszeni do cięcia personelu.

Roczne straty wynoszą około trzech miliardów euro

Według statystyk roczne straty firm spowodowane wprowadzeniem podrobionych towarów wynoszą około 2,7 miliarda euro. Ponadto doprowadziło to do zmniejszenia liczby 31 tysięcy miejsc pracy. W celu normalizacji sytuacji na rynku, konieczne jest, aby podjąć pewne działania, wśród których do przeprowadzenia bardziej szczegółowej kontroli towarów importowanych z innych krajów, a w przypadku fałszerstwa, zadzwoń do przedsiębiorców, którzy będą w stanie określić, w którym produkt został wytworzony.

Ponadto polscy obywatele i cudzoziemców przyjeżdżających do kraju na zakupy, warto pamiętać, że realizowane produkty znanych marek w niskich cenach, zazwyczaj fałszerstwa oraz, większość z nich jest sprzedawanych na rynku, ponieważ produkty markowe nie można pokonać zbyt tanie.

Eksperci zauważają, że wraz z poprawą sytuacji ekonomicznej i wzrostem siły nabywczej przy zakupie towarów, coraz większa liczba obywateli zwraca uwagę nie tylko na ich koszty, ale również na jakość, preferując producentów krajowych. Warto zauważyć, że w Polsce otwiera się coraz więcej nowych przedsiębiorstw, zaangażowanych w produkcję różnych produktów, które z powodzeniem wdrażane są zarówno na rynku krajowym, jak i za granicą. Dotyczy to w szczególności sprzętu AGD, mebli i innych dóbr, w tym żywności, które pozwala nie tylko na uzupełnienie budżetów państwowych i miejskich, ale także na tworzenie nowych miejsc pracy. W tej chwili pod względem liczby zatrudnionych Polska znajduje się na trzecim miejscu wśród krajów UE za Niemcami i Czechami.

Obecnie bezrobocie w Polsce wynosi 3,6% i jest to najlepsza liczba w ostatnich latach. Ponadto wielu kierownictwo firmy boryka się z problemem niedoboru pracowników, zwłaszcza w takich specjalnościach, jak profesjonalni kierowcy, inżynierowie, sprzedawcy, a nawet ładowarki.

Czytaj więcej:
Krzywiń;
Stawiszyn;
Dolsk;
Dobra;
Stargard Szczeciński;