W Polsce wielkość inwestycji zagranicznych

Coraz częściej inwestorzy zagraniczni wolą inwestować w rozwój polskiej gospodarki, a dotyczy to nie tylko przedstawicieli z UE, ale także innych krajów.

Zainteresowanie firm z Ameryki i krajów azjatyckich stało się ostatnio bardziej aktywne. Według statystyk z zeszłego roku, całkowita inwestycja przekroczyła 12 miliardów euro, a według tego wskaźnika kraj znajduje się na drugim miejscu, przegrywając z Czechami.

Dotyczy to praktycznie wszystkich kierunków, zarówno przemysłowych, rolniczych, jak i związanych z turystyką, infrastrukturą i innymi sferami działalności.

Kilka powodów i jeden z nich jest stabilność polityczna i gospodarcza w kraju, jak również obowiązujących przepisów prawa, zgodnie z którym możliwe jest z powodzeniem robić interesy w Polsce, zarówno lokalnych jak i zagranicznych przedsiębiorców.

Corocznie otwiera się coraz więcej nowych przedsiębiorstw

Dzięki inwestycji otwierają nowe fabryki i małych firm, co daje możliwość nie tylko tworzenia miejsc pracy, ale również w celu uzupełnienia skarbu państwa i budżetów lokalnych.

Ważnym czynnikiem jest to, że produkowane wyroby są sprzedawane nie tylko na rynku krajowym, ale również eksportowane do wielu krajów, a dla niektórych rodzajów produkcji Polska zajmuje czołowe miejsce wśród krajów UE.

Dzięki inwestycjom infrastruktura poprawia się z roku na rok, a dotyczy to nie tylko dużych miast, ale także małych osad. Dowodem na to jest fakt, że naprawy są stale prowadzone na drogach i liniach kolejowych, nie wspominając o tym, że otwierają się nowe komunikaty.

Ponadto prowadzone są prace remontowe i rekonstrukcyjne parków, placów, a także stacji kolejowych i innych obiektów.

Eksperci zauważają, że każdego roku w kraju otwiera się coraz więcej dużych sklepów, restauracji, hoteli i centrów rozrywki. Wszystko to ma wpływ na fakt, że Polska stała się bardziej zagranicznych turystów do odwiedzenia, zwłaszcza, że ​​kraj ma wiele ośrodków, w których można miło spędzić czas i uzyskać wiele przyjemnych doświadczeń z korzyści dla zdrowia.

Czytaj więcej:
Kołaczyce;
Baranów Sandomierski;
Czarna Białostocka;
Wysokie Mazowieckie;
Dąbrowa Białostocka;