W Polsce wolumen produkcji wzrósł o 10%

W Polsce Główny Urząd Statystyczny przeprowadził badanie, które wykazało, że w ubiegłym miesiącu wolumen produkcji przemysłowej wzrósł o ponad 10% w porównaniu z tymi samymi miesiącami 2017 roku.

Najlepsze wyniki osiągnęły firmy zajmujące się produkcją środków transportu i sprzętu http://www.finhelp.pl/, walcowania metali, a także sprzętu AGD, mebli, nie wspominając o produktach rolnych.

Istotnym czynnikiem jest to, że wielkość produkcji budowlano-montażowej wzrosła o prawie 19%, co nie jest zaskakujące, ponieważ kraj aktywnie pracuje nad budową nieruchomości, zarówno mieszkaniowej, jak i komercyjnej, tym bardziej, że rządowy program „Obudowa + „.

Ekonomiści przewidują dalszy wzrost

Eksperci zauważają, że tak wysokie wyniki są ustalane w okresie letnim, kiedy większość obywateli woli korzystać z urlopu, a to oznacza, że ​​w okresie jesiennym wskaźniki te mogą być jeszcze wyższe. Warto również zauważyć, że ważnym faktem w pracy niektórych przedsiębiorstw jest fakt, że każdego roku coraz więcej obcokrajowców przyjeżdża do Polski w poszukiwaniu pracy, szczególnie dla mieszkańców krajów wschodnich.

Na wzrost ich liczby wpłynął fakt, że pracodawcy zaczęli tworzyć lepsze warunki pracy, oferować wyższe płace, co naturalnie przyciąga coraz więcej imigrantów zarobkowych.

Obecnie bezrobocie w kraju jest na najniższym poziomie w ciągu ostatnich dziesięciu lat, a to pokazuje, że prawie każdy obywatel polski może znaleźć przyzwoitą pracę w swoim kraju, jeśli zechce.

Ponadto wiele przedsiębiorstw, zwłaszcza w sektorze rolnym i budowlanym, a także w sektorze usług, wciąż brakuje pracy, szczególnie w okresie letnim. Wzrostowi wolumenu produkcji sprzyja także fakt, że produkty polskich przedsiębiorstw cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko na rynku krajowym, ale także międzynarodowym, o czym świadczy stały wzrost wolumenu eksportu.