W Polsce wzrośnie produkcja wołowiny

Ostatnio w Polsce wiele uwagi poświęca się rolnictwu, ponieważ sektor ten ma niemałe znaczenie w rozwoju gospodarki kraju.

Polskie produkty cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno na rynku krajowym, jak i za granicą, ponieważ są dobrej jakości i niskich cen. Co roku rośnie wolumen wywozu warzyw, owoców, jagód i mięsa.

Gdy stało się znane pod koniec kwietnia tego roku podpisał strategię w celu zwiększenia produkcji wołowiny, które zostaną dostarczone nie tylko na półkach polskich sklepów, ale również w innych krajach.

W 2016 r. Około 90% tusz wołowych, aw sumie ich rolnicy wyprodukowali 550 tys. Ton, trafiło na eksport.

Przedstawiciele branży zwierzęcej mają nadzieję, że dzięki strategii przedstawionej przez nich nie będzie w stanie zwiększyć konkurencyjność wśród producentów wołowiny, która jest niezbędna do poprawy jakości mięsa i stworzyć dobre produkty reklamowe. W rozwoju tego programu uczestniczyli specjaliści w produkcji wołowiny, a także konsultacje z Ministerstwem Rolnictwa.

Od 2021 nowe zasady dotyczące produktów środowiskowych

Warto zauważyć, że w ostatnich latach w dużym popytem zaczęli używać produktów przyjaznych dla środowiska i nie jest zaskakujące, ponieważ wielu Polaków przyjęło zdrowego stylu życia, zwracając uwagę na odżywianie i sport. W związku z tym, od 2021 roku, innowacje w Polsce dotyczące takich produktów będą działać w Polsce.

Zgodnie z nowymi zasadami nabywcy powinni mieć gwarancję, że jakość produktów oferowanych im rzeczywiście odpowiada certyfikatowi.

Takie zasady będą miały zastosowanie nie tylko do polskich producentów, ale także do innych krajów europejskich, a nawet tych, które nie są częścią UE. Roczna dynamika rozwoju polskiego rynku takich produktów żywnościowych wynosi około 20%, a wraz z wejściem w życie nowych przepisów przyśpieszy go. Jednocześnie, ograniczając liczbę pośredników będą mogli obniżyć ceny, ponieważ są one teraz wyższe niż zwykłe produkty.

Czytaj więcej:
Miasteczko Śląskie;
Łazy;
Sławków;
Koniecpol;
Szczyrk;