W Polsce zakład MAN będzie produkował autobusy elektryczne

Według informacji Finhelp.pl, w Polsce istnieje fabryka, w której produkowane są autobusy elektryczne, które cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko na rynku krajowym, ale również za granicą.

Nie jest to zaskakujące, ponieważ ekologiczny środek transportu stopniowo zastępuje autobusy diesla i benzynowe.

Jest to szczególnie prawdziwe w naszych czasach. gdy w wielu europejskich miastach poziom zanieczyszczenia powietrza przekracza dopuszczalne normy, w wyniku czego populacja ma problemy zdrowotne w postaci bólów głowy, osłabienia, alergii i innych dolegliwości, które pogarszają jakość życia.

Rządy krajów opracowują różne projekty, w tym wymianę publicznych środków transportu, przeznaczając znaczne kwoty na wdrożenie. Jak się okazało, niemiecki koncern MAN zdecydował się na modernizację zakładu zlokalizowanego we wschodniej części Polski.

Inwestycje w wysokości 28 milionów euro

Planuje się, począwszy od 2021 r., Rozpoczęcie produkcji autobusów elektrycznych, na które przeznaczono 28 mln euro, co jest jedną z największych inwestycji zagranicznych w ciągu roku. Obecnie firma planuje utworzyć 20 nowych wolnych miejsc pracy na potrzeby prac rekonstrukcyjnych.

Należy zauważyć, że w kraju niektóre firmy autobusowe już wymieniały stare autobusy na elektryczne, ponieważ w Polsce, a także w wielu krajach europejskich, występuje problem z otoczeniem.

Zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy niektóre miasta były w stanie zaobserwować, kiedy mieszkańcy sektora prywatnego wykorzystują węgiel do ogrzewania domów. Według dyrektora generalnego okazało się, że autobusy elektryczne pod taką marką będą produkowane tylko w zakładzie w Starachowicach.

Każda inwestycja przyczynia się nie tylko do tworzenia nowych miejsc pracy, ale także do uzupełnienia budżetu państwa, poprawy infrastruktury miast i wsi, co w naturalny sposób przyczynia się do dalszej poprawy sytuacji gospodarczej kraju. Warto również zauważyć, że im więcej fabryk i fabryk pracuje, tym łatwiej znaleźć wysoko płatną pracę, ponieważ kierownictwo firmy stara się podnosić pensje dla specjalistów przyciągających ich uwagę.