W Polsce zmniejsza się deficyt budżetowy

Pomimo faktu, że Polska jest na liście krajów europejskich, które widzieliśmy deficytu budżetu państwa, każdego roku liczba ta zmniejsza się, a jeśli w 2016 roku wyniósł 2,3% PKB, to był poziom ubiegłego roku na 1,7%.

Jak stało się wiadome ekspertom, na zmniejszenie deficytu budżetowego w Polsce w dużej mierze wpłynęły opracowane przez rząd programy społeczne.

Deficyt budżetu państwa nie była w stanie hamować wzrost gospodarki, która rozwija się raczej stałym tempie, a w porównaniu z innymi krajami europejskimi, takimi jak Rumunia, niektóre z tych wskaźników, Polska jest w znacznie lepszej sytuacji, choć nieco za Czechami, gdzie istnieje nadwyżka.

W 2017 r. Kształtował się na poziomie 1,7% PKB

Polsce udało się osiągnąć znaczący sukces, ponieważ, według statystyk, przez ostatnie dwadzieścia trzy lata, jest to najlepszy wynik, a osiągnięto go w czasach, gdy zwiększono wydatki na programy rządowe, np. „Rodzina 500+”.

Wielkość sprzedaży dóbr detalicznych stale rośnie w kraju, a prawo to nie ma nawet wpływu na handel, w którym handel jest zabroniony na dwa miesiące wolne.

Wielu ekspertów oczekiwało, że taki zakaz może zmniejszyć liczbę sprzedaży i spowolnić wzrost gospodarki, ale konsumenci stopniowo przyzwyczajają się do nowych zasad handlu, a wzrost sprzedaży w restauracjach i kompleksach rozrywkowych. Ponadto rośnie zapotrzebowanie na handel online, a to nie jest zaskakujące, ponieważ takie zakupy stają się coraz bardziej atrakcyjne.

Faktem jest, że za pomocą Internetu można kupić nie tylko towary różnych producentów, ale także produkty spożywcze i po niższych cenach.

Nie oznacza to, że nie musisz już tracić cennego czasu na odwiedzenie sklepów, ponieważ w razie potrzeby kurier dostarczy wybrany towar pod dowolny adres. Dlatego zakaz handlu w niedziele doda wielu nowych nabywców w tym segmencie, co jest zarówno pozytywną, jak i negatywną dynamiką.

Czytaj więcej:
Zawiercie;
Wodzisław Śląski;
Mikolów;
Knurów;
Cieszyn;