W Polsce zmniejszy się podatki dla małych przedsiębiorców

Według statystyk w Polsce każdego roku rejestruje się coraz więcej przedsiębiorstw prywatnych, z których większość prowadzi działalność w średnich i małych przedsiębiorstwach.

Nie jest to zaskakujące, ponieważ rząd robi wszystko, co możliwe, aby rozwinąć tego rodzaju działalność, dzięki której powstają miejsca pracy, budżet zostaje uzupełniony, a sytuacja gospodarcza w kraju poprawia się.

W ubiegłym roku rząd postanowił obniżyć podatek dochodowy dla małych przedsiębiorców do 15%, co wpłynęło na poprawę ich rozwoju. Jak się okazało, obecnie rozważana jest kwestia kolejnej obniżki podatków do 9%, co jest ważnym czynnikiem dla dużej liczby przedsiębiorców.

Dzięki poprzedniej decyzji o obniżeniu podatków małe prywatne firmy zdołały w ciągu roku zaoszczędzić ponad 80 milionów dolarów.

Inwestorzy zagraniczni wykazują rosnące zainteresowanie

Warto również zwrócić uwagę na rosnące zainteresowanie polskiej gospodarki zagranicznymi inwestorami. Dotyczy to przedsiębiorców nie tylko z krajów będących członkami UE, ale także z innych państw, w tym Chin, o czym świadczy fakt, że każdego roku rośnie liczba przedsiębiorstw będących własnością obywateli tego kraju.

Na takie decyzje rządu wpłynął nie tylko wzrost liczby firm, ale także wzrost produkcji różnych towarów, w tym produktów żywnościowych, które z powodzeniem są wdrażane, zarówno w Polsce, jak i eksportowane do wielu krajów.

Coraz częściej nowe firmy otwierają osoby w młodym i średnim wieku z wyższym wykształceniem. Dotyczy to praktycznie wszystkich sfer działalności gospodarczej, w tym budownictwa i handlu.

Warto również zauważyć, że od kilku lat coraz więcej młodych Polaków woli wchodzić na uniwersytety w celu uzyskania dyplomu wykształcenia, co pozwala znaleźć wysoko płatną pracę, ale także prowadzić interesy. Wszystko to miało wpływ na to, że liczba osób, które chcą wyjechać do pracy za granicą, zmniejsza się, tak jak to było kilka lat temu.