W Polsce zwiększ produkcję mięsa

W Polsce zwiększ produkcję mięsaW Polsce coraz więcej uwagi poświęca się rozwojowi rolnictwa, zwłaszcza we wschodnich regionach.

Powodem tego jest fakt, że od wielu lat kraj przewodzi eksportowi tego produktu. Należy zauważyć, że jego wielkość rośnie z każdym rokiem, ponieważ jest popytem zarówno na rynku krajowym, jak i za granicą.

W związku z tym firmy i firmy rozwijają produkcję, aby produkować jeszcze więcej towarów.

Ponadto otwierają się nowe przedsiębiorstwa, tworząc miejsca pracy. Według statystyk, w ubiegłym roku udało się znacznie zwiększyć eksport polskiego mięsa, nie tylko wieprzowiny, ale także wołowiny, a także mięsa drobiowego.

Został ustanowiony zapis eksportu mięsa

Łączna kwota zysku ze sprzedaży zagranicznej tego produktu wyniosła 5,4 mld euro, co stanowi 20% całkowitej ilości towarów tej branży, sprzedawanych na rynku międzynarodowym.

Tak więc w 2017 r. Ustanowiono zapis dotyczący wywozu produktów mięsnych. Jeśli chodzi o mięso drobiowe, to według tych wskaźników Polska znalazła się na szczycie wśród krajów europejskich. Warto zauważyć, że w tym sektorze następuje dalszy rozwój, którego poziom wynosi około 20% rocznie.

Istotnym czynnikiem jest to, że sektor rolniczy inwestuje coraz więcej środków finansowych od inwestorów, zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Dzięki temu w ubiegłym roku eksportowano 1,5 miliona ton mięsa drobiowego, o 10% więcej niż w 2016 roku. W przypadku wołowiny jej zapasy wzrosły o 11%, a wieprzowiny o 9%.

Należy zauważyć, że dane te są w pewnym stopniu pod wpływem różnych czynników, takich jak niekorzystne warunki pogodowe, dlatego rolnicy nie są w stanie zebrać planowaną żniwa, a także wirusy w postaci afrykańskiego pomoru świń i ptasiej grypy. Jednym z problemów, który obecnie występuje, jest niedobór pracowników, co wielokrotnie stwierdzali szefowie firm rolnych, zwłaszcza w lecie. Z uwagi na to, że młodzi Polacy mieszkający na wsiach wolą znaleźć się w przedsiębiorstwach przemysłowych, imigranci pracujący częściej pracują w tym sektorze.

Czytaj więcej:
Skała
Wojnicz
Alwernia
Bobowa
Ryglice