W polskim mieście Bolesławce, bezpłatne przejazdy autobusami

W Polsce realizowana jest duża liczba programów społecznych, dzięki którym życie w miastach i wsiach staje się bardziej komfortowe.

Władze miasta Bolesławca, położone w województwie dolnośląskim, postanowiły znieść opłatę za przejazdy autobusami obsługującymi wszystkie trasy miejskie. Ta decyzja została przygotowana na kilka lat.

Planuje się, że pieniądze na utrzymanie transportu, wynagrodzenie dla pracowników floty pojazdów zostaną przydzielone z budżetu miasta. Należy zauważyć, że dochód tej firmy w ciągu roku wynosił 350 tysięcy euro.

Po wdrożeniu tego projektu kontrolerzy zostaną zredukowani, kasy fiskalne zostaną usunięte, co pozwoli zaoszczędzić pewną ilość pieniędzy.

Budżet miasta jest stale uzupełniany

Decyzję tę promował fakt, że ostatnio budżet miasta został znacznie powiększony z powodu podatków płaconych zarówno przez dużych, jak i małych przedsiębiorców. Ważnym czynnikiem jest to, że płace obywateli stale rosną, co również pozytywnie wpłynęło na budżet. Obecnie bezrobocie w mieście jest na najniższym poziomie od kilku lat, co świadczy o wysokim poziomie zatrudnienia.

Ponadto menedżerowie niektórych przedsiębiorstw skarżą się na niedobór pracowników i wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

Warto zauważyć, że przedsiębiorstwa miejskie stale zwiększają wielkość produkcji, którą z powodzeniem wdraża się zarówno na rynku krajowym, jak i na rynkach zagranicznych. Bezpłatne przejazdy autobusami będą dla mieszkańców miasta okazją do zaoszczędzenia pewnej kwoty, którą można wydać na różne potrzeby, w tym na odpoczynek.

Według statystyk, co roku coraz więcej Polaków zaczyna podróżować na wakacjach, a jeśli starsi ludzie wolą wypoczynek we własnym państwie, to młodzi ludzie i osoby w średnim wieku częściej podróżują do innych krajów, wybierając kurorty w Hiszpanii, Grecji, Chorwacji i inne stany. Bezpłatne przejazdy w transporcie miejskim powinny poprawić sytuację na drogach, ponieważ wielu właścicieli prywatnych samochodów często podróżuje autobusem.

Czytaj więcej:
Czerniejewo;
Borek Wielkopolski;
Rychwał;
Obrzycko;
Osieczna;