W polskim porcie w Gdańsku przeprowadzono remonty rosyjskiego statku

01061610Wczoraj, w polskim porcie w Gdańsku, rozpoczął prace remontowe na statku „Akademik mstisław kiełdysz„, który przybył z Rosji.

Prace naprawcze będą realizowane w ciągu trzech tygodni. Większość prac fachowcom jest przywrócenie statku, a teraz rozpoczęła przygotowania statku do lakierowania i malowania. Zgodnie z umową z Instytutem Oceanologii Rosyjskiej, która jest właścicielem statku, pracownicy fabryki nie będą zaangażowani w naprawę maszyn i narzędzi, które znajdują się na statku. Ten pierwszy statek został uruchomiony fińskich stoczniach w tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego roku.

Na pokładzie są dwa okręt podwodny „Mir” urządzenie, które można nurkować do głębokości sześciu kilometrów. Dzięki takim urządzeniom, statek wielokrotnie zapraszany do kręcenia wielu filmów, w tym słynnego filmu „Titanic”. W momencie tragedii „Kurska” rosyjskiej łodzi podwodnej, załoga „Akademik mstisław kiełdysz” statek do podnoszenia ciał zmarłych żeglarzy. Ponadto, przy pomocy tego statku udało się zrobić wiele odkryć w dziedzinie oceanografii.

Czytaj więcej:
pożyczki bez zaświadczeń Zielonka;
pożyczki bez zaświadczeń Kozienice;
pożyczki bez zaświadczeń Sierpc;
pożyczki bez zaświadczeń Sokołów Podlaski;
pożyczki bez zaświadczeń Gostynin;