W regionie będą małopolskich parków rowerowych dla dzieci

15021618Znajomość przepisów ruchu drogowego są bardzo przydatne dla wszystkich osób, w tym, w wielu przypadkach może uratować życie.

Dlatego władze zdecydowały się rozpocząć Małopolsce wdrożyć praktyczny program studiów przepisów ruchu drogowego z dzieciństwa. Specjalnie w tym celu w kilku gminach w niedalekiej przyszłości zostanie otwarte parki dla dzieci specjalnej dla kolarstwa. Osobliwością tych parków będzie na tym, że nie jest w praktyce mało Polacy będą mogli nauczyć się zasad ruchu.

Ścieżki rowerowe zostaną zainstalowane tak, aby rogi były lub ruchu jednokierunkowego na niektórych odcinkach trasy. Ponadto, w niektórych obszarach spowoduje układ przejść dla pieszych i zainstalować odpowiednie oznakowanie.

Według inicjatorów tego projektu, otwarcie tych parków pozwoli dzieciom nie tylko do jazdy w bezpiecznym miejscu na rowerze, ale również stopniowo zrozumieć podstawowe zasady ruchu drogowego, które będą przydatne dla nich w przyszłości. Lokalne władze Małopolska województwa planuje przeznaczyć na ten projekt przez prawie 2 miliony złotych.

Czytaj więcej:
Kęty;
Wadowice;
Trzebinia;
Andrychów;