W święta marca kolejek na granicy Polski i Rosji

W tym roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, cztery dni wolnego ogłoszone w Rosji, z powodu których, na granicy między Polską a Federacją Rosyjską zgromadził ogromną liczbę Rosjan, które chcą wjechać na terytorium państwa polskiego.

Wcześniej w ciągu dnia osoby te były około trzynaście tysięcy jest od ostatniej soboty, ich liczba wzrosła do prawie osiemnaście tysięcy ludzi, a większość z nich to mieszkańcy Kaliningradu.

Z tego powodu napływu turystów, pomimo sprawnego funkcjonowania wszystkich przejściach, straż graniczna nie mają czasu, by im służyć, więc zanim pojawi się na polskiej ziemi, ludzie musieli czekać kilka godzin. Zjawisko to można wytłumaczyć faktem, że polskie produkty spożywcze i wiele rodzajów towarów są znacznie tańsze niż w tym prowincjonalnym mieście, a zwłaszcza kwiatów, które tradycyjnie dają wszystkie rosyjskie kobiety w ósmym dniu marca. W polskich sklepach świeżych kwiatów można kupić cztery razy tańsze, dlatego też, w przeddzień święta, wielu Rosjan udał się do kraju na zakup kwiatów.

Czytaj więcej:
pożyczka gotówkowa bez sprawdzania w BIK;
pożyczka gotówkowa Citi Handlowy opinie;
pożyczka gotówkowa na sam dowód;
pożyczka gotówkowa w PKO SA;
pożyczki gotówkowe porównanie banków;