W tym roku w Republice Czeskiej pod uprawy maku ponad 30 hektarów gruntów została rozdzielona

29071610Zapewne każdy z was nie miałby nic bułkę maku lub kawałek zwoju maku że czasami dbanie gospodyni oddają ich gospodarstw domowych, oferując im swoje wypieki.

Wraz z Turcji, Czech zajmuje czołowe miejsce w uprawie maku, z których sianie gruntów ornych przeznaczono w tym roku jest trzy razy większa niż sadzenia ziemniaków. Osiem lat temu, pola maku w Republice Czeskiej zajmowała obszar 70.000 ha do, ale z każdym rokiem, obszary te stały się mniejsze.

Tak bardzo, że do sadzenia mak w kraju przeznaczono nie więcej niż 20 hektarów, ale w ostatnich latach obszar, na którym zasadził mak stał się zauważalnie wzrasta. Co spowodowało to spadek popytu na uprawy. Według analityka w przemyśle, było kilka powodów, z których jeden jest niska cena, przy której była realizacja maku. Gdy cena zakupu 1,1 euro za kilogram maku, musiał sprzedać nie więcej niż 0,74 euro, co oznacza, że realizacja takich produktów stała nieopłacalne. Ponadto kraj otrzymał ogromną ilość importowanego maku, co było tańsze i gorszej jakości.

Czytaj więcej:
pożyczka do domu Puck;
pożyczka do domu Człuchów;
pożyczka do domu Kartuzy;
pożyczka do domu Władysławowo;
pożyczka do domu Ustka;