W Unii Europejskiej są bardzo niezadowoleni z Polski

Jak się okazało, po tym, jak Polska nie zgodziła się z uwagami Komisji Europejskiej i nadal przyjął te ustawy, natychmiast zagroziły sankcjami karnymi.

Jeśli w ciągu miesiąca Polska i jej rząd nie udziela wyjaśnień dotyczących uwag przedstawionych przez Komisję, może to doprowadzić do tego, że będzie on złożyć wniosek do sądu, który znajduje się w Luksemburgu.

I to będzie jedyna dźwignia wpływów, po ich ogłoszeniu i wdrożeniu, Polska może otrzymać grzywnę w wysokości kilku miliardów euro.

Ale podczas gdy Polacy wierzą, że mają rację i nie uznają to za konieczne, aby dostosować się do wszystkich krajów Unii Europejskiej do jednego systemu reform sądowych. W Polsce mówi się, że każde z państw członkowskich Unii Europejskiej powinno mieć prawo do rozwoju i działania we własnym państwie w taki sposób, jaki chce.

Zgodnie z zasadami, które istnieją w strefie euro, wszystkie kraje powinny mieć wspólną orientację sądowej i gospodarczej, do ludzi, którzy przemieszczają się swobodnie pomiędzy nimi może czuć się tak samo chronione w każdym kraju.