W Warszawie Kongres omawiał polską gospodarkę

Wczoraj odbył się czwarty Kongres „100 lat polskiej gospodarki” w Warszawie, gdzie głównym tematem był przegląd osiągnięć przedsiębiorców danego kraju.

W swoim wystąpieniu szef Ministerstwa Finansów Teresa Czerwińska powiedział, że głównym zadaniem władz jest osiągnięcie stabilnego wzrostu polskiej gospodarki, a także uproszczenie systemu podatkowego.

Na forum, stwierdzono, że w ciągu trzydziestu lat, że Polska jest niepodległym państwem, w kraju odnotowano szybki rozwój gospodarki, sektor prywatny, jak i systemu bankowego, który charakteryzuje się niezawodnością.

Jeśli porównamy dzisiejszy PKB kraju ze wskaźnikami z 1989 roku, to przez te trzydzieści lat wzrósł o bilion złotych. Według statystyk, w ubiegłym roku w Polsce produkt krajowy brutto na mieszkańca wynosił około dwudziestu siedmiu tysięcy dolarów.

Kraju następuje szybki rozwój gospodarki

Ponadto kraj widział rozwój sektora przemysłowego, o czym świadczy fakt, że co roku zwiększającego wielkość eksportu mebli, sprzętu samochodowego i części zamiennych, a także kosmetyków, chemii gospodarczej, która dzięki jakości i stosunkowo niskich cenach, w wysokim popytem w wielu kraje świata. Obecnie polski eksport wynosi około 250 miliardów dolarów, podczas gdy w 1990 roku kwota ta wynosiła 35 miliardów.

W związku z poprawą polskiej gospodarki, co jest dobrze znane w pierwszym kwartale tego roku wzrosła o 5,2% w kraju nasiliły się sektor budowlany, który zapewnia nie tylko miejsca pracy, ale również do podniesienia płac, co ma pozytywny wpływ na poprawę dobrobyt obywateli.

Poprawiły się także wskaźniki w sektorze rolniczym, aw ubiegłym roku zwiększył się dochód dla każdego członka rodziny polskich rolników, którzy zajmują się uprawą tych produktów. Z tych badań, przeprowadzonych przez Instytut Randstad, okazało się, że co trzeci polski przedsiębiorca ma nadzieję, że w przyszłości wzrost gospodarczy będzie nadal w tym samym tempie, z czego ponad połowa badanych ocenia pracę swojej firmy jako „dobre”.