W Wilnie, ustanowić ławki muzyki

010216-4W połowie stycznia tego roku, na prośbę Ambasady RP w stolicy Litwy powstał muzyczny ławki, siedząc na którym można usłyszeć muzykę słynnego polskiego kompozytora Michaił Ogińskiego.

Odkrycie to było związane z dwieście pięćdziesiątego dnia rocznicy urodzin kompozytora. Ta ławka została zainstalowana obok budynku Ambasady RP w pobliżu dawnej rezydencji rodziny kompozytora.

Aby posłuchać utworów z jego ulubionych kompozytorów, a także usłyszeć historię jego życia, po prostu trzeba to specjalny odbiornik, który znajduje się w stacji dokującej, naciskając odpowiedni przycisk. Jako jeden z dyplomatów w Polsce, Michał Ogiński urodził się niedaleko od stolicy Polski, ale większość swojego życia mieszkał na Litwie, próbując zjednoczyć narody dwóch krajów. Oprócz tworzenia muzyki, Ogiński był również zaangażowany w działalność polityczną. W ubiegłym roku na Litwie został wzniesiony pomnik kompozytora, a może również odwiedzić liczne koncerty poświęcone jego pamięci, jak w tym roku w kraju, został ogłoszony Rokiem Michała Ogińskiego.

Ciekawe posty:
Środa Wielkopolska;
Szamotuły;
Słupca;
Rawicz;
Poznań;