Wszyscy członkowie Sejmu, z wyjątkiem pięciu wstrzymujących się, głosowali za przyznaniem korzyści dla rodziców dzieci niepełnosprawnych

23051611Kiedy rodzina ma dziecko jest upośledzone w większym stopniu wpływa to na rodzicom dziecka, gdyż wymaga szczególnej opieki.

A jeżeli dzieci z tej samej rodziny, nie jest jeden, lecz dwa lub więcej, mają one? Dlatego matka lub ojciec, a czasem jedno i drugie, trzeba wyjść z pracy wszystkim swoim wolnym czasie, aby dać chorym dzieciom. W takich przypadkach rodzice są prawie bez środków do życia, a przydzielane przez państwa dodatku do jednego z opiekunów dzieci, nie wystarczy, aby je wspierać.

Z powodu tej sytuacji polski Sejm uchwalił ustawę, zgodnie z którą, w rodzinach, w których dwie lub więcej osoby niepełnosprawne, zasiłek zostanie przyznany obojga rodziców. Projekt rozpocznie działanie w pierwszym dniu kalendarzowym następnego roku. Teraz pieniądze na chore dziecko otrzymuje tylko jedno z rodziców, czy oboje są bezrobotni, lub niektóre z nich zatrudnionych. Do nowelizacji ustawy o wypłatę świadczeń, praktycznie wszystkie czterystu dwudziestu trzech posłów Sejmu jednogłośnie, z wyjątkiem pięciu wstrzymujących się.

Czytaj więcej:
pożyczki bez zaświadczeń Głowno;
pożyczki bez zaświadczeń Rawa Mazowiecka;
pożyczki bez zaświadczeń Konstantynów Łódzki;
pożyczki bez zaświadczeń Łask;
pożyczki bez zaświadczeń Ozorków;