Wzdłuż granicy Polski planuje zbudować tamę

Prawie 40% polskiej populacji mieszka na obszarach wiejskich, z czego około 30% ludności zajmującej się rolnictwem.

Dla niektórych prowincjach, zwłaszcza w regionach wschodnich, rolnictwo jest głównym kierunkiem gospodarki. W Polsce ogrodnictwo jest dobrze rozwinięta, tak że wysokiej jakości świeże owoce i jagody cały rok, są na półkach lokalnych sklepach, a także wysyłane do innych krajów, z wolumenu eksportu rośnie z każdym rokiem.

Dużo uwagi poświęca się w przemyśle drobiarskim, hodowli zwierząt, zwłaszcza hodowli i hodowli bydła i świń.

Rolnicy często mają do czynienia z problemami, które uniemożliwiają im uruchomić gospodarkę, a jeśli zbiory zbóż, owoców i warzyw w dużym stopniu zależne od pogody, rolnicy, którzy są zaangażowani w drobiu i zagrożenia świńską są choroby takie jak ptasia grypa i afrykański pomór świń.

Jest to bardzo niebezpieczny wirus, który rozprzestrzenia się wśród świń domowych i dzików, które są coraz częściej nosicielami infekcji.

Środki zapobiegające rozprzestrzenianiu się ASF

Po raz pierwszy od wirusa ASF Polska został nagrany cztery lata temu, aw tym czasie było 130 zidentyfikowane choroby u świń i Bole ponad dwa tysiące świń. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazy, polski rząd pracuje nad różnymi programami, z których jedno zostało zaproponowane do zniszczenia prawie 90% dzikich zwierząt.

Okazało się, że Mateus Moravetsky postanowił zwołać ministrów znaleźć kompleksowe rozwiązanie w zakresie zapobiegania i rozprzestrzeniania się tej choroby.

Jednym z projektów jest budowa zapór wzdłuż granicy, które w naturalny sposób zapobiega migracji zwierząt.

Według wstępnych danych zapory, którego długość będzie ponad 1200 km, odbędzie się w ciągu dwóch lat i będzie można przyznać więcej niż 230 mln zł. Obecnie istnieją różne opinie dotyczące fotografowania zwierząt, budowa budynków, ale opcja najbardziej opłacalne jest przyjęty.

Czytaj więcej:
Bartoszyce;
Mrągowo;
Działdowo;
Pisz;
Braniewo;