Wzrosną obroty handlowe między Polską a Macedonią

Co roku Polska poprawia stosunki handlowe z wieloma krajami, zarówno w UE, jak i innych krajach.

Dzięki temu firmy zajmujące się produkcją różnych produktów zwiększają produkcję towarów, co z kolei tworzy nowe miejsca pracy i zwiększa dochody przedsiębiorstw. Wszystko to przyczynia się do podnoszenia płac i poprawy dobrobytu obywateli.

Jak się okazało, w wyniku rozmów szefów MSZ i Macedonii udało się osiągnąć wspaniałe wyniki, zarówno w zakresie współpracy politycznej, jak i gospodarczej.

Obecnie wiele różnych towarów eksportowanych jest z Polski do Macedonii, w tym kosmetyków, różnych jednostek, wyrobów metalowych i produktów spożywczych.

Po negocjacjach okazało się, że Macedonia planuje kupić pojazdy w Polsce, a mianowicie autobusy pracujące na silnikach elektrycznych, ciągnikach i innych maszynach rolniczych, a także na zakup sektora wojskowo-przemysłowego.

Jeśli chodzi o dostawy z Macedonii, jest to głównie stal i niektóre rodzaje warzyw.

Nowe połączenia między Warszawą a Skopje

Polski rząd zauważa, że ​​poprawa stosunków handlowych jest korzystna dla obu krajów, zwłaszcza że gospodarka Macedonii rozwija się w szybkim tempie.

Istotnym czynnikiem jest fakt, że w tym roku prawie każdego dnia odbędzie się lot łączący stolice obu krajów.

Faktem jest, że linie lotnicze działające w Polsce otwierają nowy kierunek, a także zwiększają liczbę lotów do różnych krajów. Główną tego przyczyną jest to, że coraz więcej osób w Polsce odbywa podróże turystyczne, odwiedzając różne kraje.

Co roku przybywa do Polski coraz więcej turystów zagranicznych, co pozytywnie wpływa na rozwój branży turystycznej i przyczynia się do poprawy infrastruktury miast i wsi. Eksperci zauważają, że wzrost liczby dużych i małych przedsiębiorstw działających w Polsce wpłynął na wzrost eksportu, co pozytywnie wpływa na uzupełnienie budżetu państwa.