Zawody poszukiwane w Polsce

W związku z faktem, że każdego roku w Polsce otwiera się coraz więcej przedsiębiorstw, powstaje wiele nowych ofert pracy, nie wspominając już o rosnących płacach, w tym stawkach godzinowych.

Wszystkie te czynniki wpłynęły na to, że duża liczba cudzoziemców, najczęściej z krajów wschodnich, zaczęła przyjeżdżać do kraju w celu znalezienia pracy.

A jeśli kilka lat temu większość z tych osób była zatrudniona w sektorze rolnym, w ubiegłym roku ich liczba nie przekroczyła 16%, ponieważ na rynku pracy pojawiło się wiele nowych ofert pracy.

Aby ułatwić cudzoziemcom odnalezienie się podczas zatrudnienia, działają specjalne strony internetowe, na których można znaleźć najpopularniejsze zawody.

Większość wolnych miejsc pracy w sferze produkcji

Obecnie istnieje wiele propozycji urządzenia w dziedzinie produkcji, gdzie wymagane są szwaczki, pakowacze towarów, montażyści mebli i inni specjaliści, a jednocześnie oferowane jest dobre wynagrodzenie. Ze względu na zwiększony popyt na nieruchomości w Polsce, zwiększyły się firmy budowlane, wdrażając nowe projekty, nowe miejsca pracy są zawsze oferowane w tym sektorze.

Jak się okazało, najpopularniejszymi są murarze, tynkarze, stolarze i wiele innych specjalności, a znajomość języka polskiego zawsze jest wymagana.

Jedną z korzyści dla takich pracowników jest to, że firmy zapewniają miejsca do zamieszkania, co jest ważnym czynnikiem dla osób, które przybyły, by zarabiać pieniądze.

Już od kilku lat bardzo pożądany jest zawód kierowców, zwłaszcza tych, którzy mają prawo kierować dużymi pojazdami.

W tym samym czasie, w zależności od wykonanej pracy, płace mogą wynosić od 600 do dwóch tysięcy euro. Biorąc pod uwagę, że wielkość sprzedaży różnych towarów wzrasta w kraju, a także wielu zagranicznych turystów przyjeżdża do Polski, sfera usług i handlu także stale wymagają pracowników, najczęściej sprzedawców, kelnerów, kucharzy, kurierów i innych specjalności, w tym nie wymagające kwalifikacji.

Czytaj więcej:
Mielnik;
Narew;
Nowy Dwór;
Prabuty;
Pelplin;