Zmiany w zasadach handlu w Polsce

W Polsce decyzja o zakazie handlu w weekendy i święta, które będzie miało wpływ na duże placówki handlowe, wywołała sprzeczne opinie zarówno ze strony zwolenników, jak i przeciwników.

W rezultacie stwierdzono kompromis, według którego supermarkety nie mogą obsługiwać klientów co drugą niedzielę miesiąca.

Ponadto właściciele prywatnych sklepów mają prawo do handlu w tych dniach, pod warunkiem, że będą niezależnie obsługiwać klientów. Zakaz nie będzie miał zastosowania do punktów sprzedaży detalicznej zlokalizowanych na stacjach, stacjach paliw i niezależnie od ich obszaru.

To samo dotyczy aptek i handlu online. Warto zauważyć, że w Polsce, podobnie jak w wielu krajach europejskich, popularność zyskuje na zakupach towarów przy pomocy sklepów internetowych.

Nie jest to zaskakujące, ponieważ każdy produkt można kupić tańsze niż oferowane w sklepach, nie ma potrzeby, aby spędzić czas na wizytę, ponieważ zakup dostarczy pod wskazany adres. Nowa zasada dotycząca handlu w Polsce może wejść w życie z początkiem przyszłego roku.

Czytaj więcej:
pożyczki bez BIKu Lubin;
pożyczki chwilówki Oława;
pożyczki bez bik Oleśnica;
pożyczki pozabankowe Polkowice;
Szczecin pożyczki z komornikiem;